Опозиція Білорусі після відмови визнати шостий строк Олександра Лукашенкаготується до “народної інавгурації” свого лідера Світлани Тихановської. Сама опозиціонерка закликала білоруський народ вийти на вулиці міст на вихідних.

Про це вона сказала в своєму відеозверненні, яке опубліковане в Telegram-каналі “Пул Першої”.

За її словами, вона розраховує і на справжню інавгурацію в майбутньому, на яку будуть всі запрошені.

“Я вдячна вам за надану довіру. Оголосивши народну інавгурацію, ви в черговий раз висловили свою волю. Але інавгурація – це свято. А свято не повинно закінчуватися арештами, розгонами і насильством … Тому кожен ваш голос – на вулицях, на підприємствах, в університетах – важливий. І я готова зробити все, щоб кожен голос був почутий: як всередині країни, так і за її межами. Спасибі, що ви не зупиняєтеся. Я підтримую всіх, хто вийде на вулиці своїх міст цієї неділі. Адже ви виходите за себе, за свій народ і за нову Білорусь. Разом ми зможемо домогтися нашої мети: нових чесних виборів. І, як наслідок, офіційної, законної інавгурації”, – сказала Тихановська.

Відзначимо, що в суботу, 26 вересня, білорусів звуть на площу Перемоги в Мінську, де пройде репетиція інавгурації Світлани Тихановської.

Нагадаємо, 23 вересня Олександр Лукашенко несподівано провів закриту інавгурацію і вступив на пост президента. Він у присутності свого найближчого оточення склав присягу. Багато країн світу вже відмовилися визнати легітимність Лукашенка: США, Велика Британія, Канада, країни ЄС відзначають, що білоруські вибори були сфальсифіковані, не були чесними і прозорими. Голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна не визнає Лукашенка легітимним президентом Білорусі.