Президент Володимир Зеленський дав депутатам та чиновникам, які поїхали з України, добу на те, щоб повернутися до держави та продовжити виконувати свої обов’язки.

Цей термін він озвучив у зверненні до українців.

“Ваша сила – не у ваших грошах, не у літаках. А у громадянській позиції, яку ви можете проявити. Поверніться до своїх людей та до своєї країни, завдяки яким ви отримали свої заводи та статки. Сьогодні кожен проходить справжній тест на громадянина України. Пройдіть його гідно! Нехай всі зрозуміють, для кого Україна – дійсно батьківщина, а для кого – просто майданчик для грошей”, – сказав він, звертаючись до тих, хто поїхав з України.

Окремо він звернувся до всіх представників держави, які залишили Україну або планують зробити це найближчим часом.

“Вам народ України довірив не лише керувати державою, а й захищати її. Це ваш прямий обов’язок у такій ситуації бути разом з нами з українським народом. Я зараз пропоную вам протягом 24 годин повернутися на батьківщину і стати пліч-о-пліч з українською армією, дипломатією та народом”, – сказав Зеленський, звертаючись до чиновників та депутатів.

Після звернення президента почали з’являтись заяви олігархів про те, що “вони насправді в Україні або збираються повернутись”.

Журналісти повідомляють, що олігарх Рінат Ахметов планує повернутися до України та відвідати Маріуполь 16 лютого.

Про це розповіла прессекретарка бізнесмена Анна Терехова в коментарі новинній агенції “Інтерфакс-Україна”

“Рінат Ахметов у середу 16 лютого буде в Маріуполі”, – небагатослівно повідомила вона.

Більш того, бізнесмен Вадим Новинський заявив, що вже повернувся до України з Німеччини і відвідав ввечері 14 лютого літургію в соборі в Києві.

“Я був в Мюнхені, у мене були сімейні справи – дні народження у близьких. Я свої поїздки з американськими чиновниками ж не узгоджую.

Сьогодні я в Україні уже. Брав участь у всенічних бдіннях перед завтрашнім святом Стрітення. Завтра запрошую всіх також у храми. Я у вівторок буду у Верховній Раді”, – прокоментував Новинський.

Інші олігархи, про яких раніше також йшлося в розслідуванні «Української правди», ситуацію не прокоментували.

Нагадаємо, що олігархи почали масово виїжджати закордон на фоні тривожних повідомлень про ймовірний наступ Росії на територію України. Бізнесмени повели себе, як щури і показали своє справжнє обличчя – перед фактом загрози рідній державі вони зробили свій вибір.

Варто нагадати і про те, що на ситуацію з масовим виїздом олігархів закордон  відреагував керівник фракції “Слуга народу” Давид Арахамія. Арахамія обіцяє подати законопроєкт, яким народним депутатам забороняється виїзд за кордон у разі введення в Україні надзвичайного чи військового стану.

Про це він сказав в інтерв’ю журналістам по завершенню засідання фракції “Слуга народу”.

“Сьогодні президент висловився стосовно того, що покидати Україну – це виглядає просто, як зрада. Хоча юридично це можна. У мене був готовий законопроєкт ще місяць тому, коли починалася ця хвиля, але потім мені МЗС сказав, що це якимось чином сприятиме панічним настроям, то я його відклав. Сьогодні ввечері чи завтра я його реєструватиму. Там буде стаття: у разі введення надзвичайного чи військового стану, чиновникам всіх категорій, народним депутатам забороняється виїзд за кордон”, – розказав Арахамія.

За його словами, враховуючи, що зараз деякі депутати виїжджають за кордон через загрозу нападу Росії на Україну, то потрібно в цей законопроєкт внести норму про позбавлення таких парламентарів мандату.