Лідери держав хочуть запросити РФ на саміт 2020 року.

Президент США Дональд Трамп та французький лідер Еммануель Макрон під час телефонної розмови 20 серпня домовилися, що вони хочуть запросити Росію до участі у саміті країн “Великої сімки” (G7) 2020 року.

Про це у Twitter повідомила журналістка CNN Кайлі Атвуд.

Атвуд стверджує, що Трамп і Макрон домовилися про те, що хочуть запросити Росію на саміт G7 наступного року. Очікується, що Трамп зачепить цю тему на переговорах з іншими лідерами в рамках “Великої сімки”. Ініцатором повернення РФ був нібито Макрон.

“За словами джерела, саме Макрон запропонував запросити Росію на зустріч наступного року, і Трамп погодився. Примітка: США будуть приймати G7 у 2020 році”, – написала вона.

Нагадаємо, нещодавно президент США вчергове висловив думку, що РФ повинна бути представлена серед найвпливовіших країн світу. “Я думаю, більш доцільним було б”, – прокоментував він ідею повернення РФ до G7. Ця заява пролунала напередодні чергового саміту лідерів Франції, Німеччини, Великої Британії, Італії, Канади, США та Японії. Він має відбутися 24-26 серпня у Франції.

Торік перед аналогічним зібранням Трамп також озвучував ідею повернення Росії до “Великої сімки”, але це не дістало підтримки інших учасників. Свою думку американський президент усе одно не змінив – він продовжує вважати доцільним повернення до формату G8.

Під час зустрічі Макрона і Путіна в понеділок президент Франції заявив, що повернення до формату G8 і “реанімації” відносин між Росією та ЄС залежить від прогресу у врегулюванні “української кризи”.

У 2014 році через агресію Росії проти України учасники G8 прийняли рішення не їхати на черговий саміт у Сочі, провівши його в Брюсселі без участі Росії. Так формат “Великої вісімки” скоротився до G7.

Група семи (G7) – об’єднання економічно розвинених країн, до якого входять Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція і Японія. У форматі “Сімки” організація існувала в 1976-1997 роках. Після приєднання Росії об’єднання отримало назву Група восьми – G8.