Речниця міністерства оборони США Сабріна Сінгх впевнена, що українці відповідально користуватимуться боєприпасами зі збідненим ураном. Про це вона заявила в інтерв’ю CNN.

6 вересня Пентагон в новому пакеті військової допомоги оголосив про передачу Україні боєприпасів зі збідненим ураном для танків Abrams. 

Коментуючи надання Києву боєприпасів зі збідненням ураном для американських танків Abrams ще до заяви про це Пентагоном, вона заявила, що це звичайні боєприпаси, які використовує армія США, тому вони будуть передані Україні.

«Я не збираюся випереджати будь-які оголошення, які Пентагон ще не зробив, але я скажу, що ці снаряди є стандартними  у танках, які використовують не лише США, але й які ми будемо надавати українцям. І якщо вони будуть включені в пакети, які оголосять сьогодні або в найближчі тижні, ми абсолютно впевнені, що українці використовуватимуть їх відповідально, борючись за повернення своєї суверенної території також на сході та півдні», – заявила речниця.

Нагадаємо в чому особливість цих снарядів. Цими боєприпасами можна стріляти з танків Abrams американського виробництва, які мають надійти в Україну цієї осені. Вони можуть пробивати броньові пластини товщиною в 700 мм, оскільки вони виготовлені з дуже щільного металу. Це збіднений уран, що є побічним продуктом виробництва палива для атомних електростанцій. Набої зі збідненого урану майже на 70% щільніші за свинець, який є основним металом, що використовується у стандартних набоях.