Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що росіяни в річницю успішного Харківського контрнаступу ЗСУ готуються до реваншу на Куп’янському напрямку.

«Основне наше завдання — забезпечити надійну оборону, не допустити втрату займаних рубежів і позицій на Куп’янському та Лиманському напрямках», — наголосив Сирський.

Свою думку з цього приводу висловив полковник запасу ЗСУ, військовий льотчик-інструктор Роман Світан.

«Зараз окупанти у зворотний бік намагаються рухатися вздовж аміачної труби від Валуйок на Куп’янськ. Вона перетинає в районі Куп’янська-Вузлового річку Оскіл, тобто такий собі реванш туди-сюди», — сказав експерт.

За словами полковника, росіяни однозначно рухатимуться і намагатимуться витиснути нас за річки Оскіл і Сіверський Донець зі сходу на захід і південний захід. Але до цього їм потрібно повернути під свій контроль Куп’янськ-Вузловий і Лиман.

«Найкращі оборонні рубежі в окупантів будуть якраз уздовж річок Оскіл і Сіверський Донець», — пояснив Світан.

Але будь-які наступальні дії на такій поверхні, як на Куп’янсько-Лиманському напрямку, змушують росіян виходити з укріпрайонів, що дозволяє ЗСУ закидати їх касетними снарядами.

«Ось така зараз війна на Куп’янському фронті. Росіяни однозначно збираються рухатися вздовж труби на Куп’янськ-Вузловий. Сильно їм це потрібно, наскільки я зрозумів», — підсумував військовий експерт.