Тоді як Верховній Раді активно намагаються знайти шляхи вирішення конституційної кризи, судді КСУ не соромлячись взялися шантажувати суспільство і владу. Це виливається у маніпуляції стосовно багатьох ключових питань, в тому числі мовним та земельним.
Член Громадської ради доброчесності Роман Маселко зазначив, що хотілося б, аби в Україні нарешті почали щось змінювати, не переступаючи при цьому через межі Конституції чи будь-якого іншого закону. Таку думку він висловив в ефірі програми “Що це було” на 24 каналі.
За його словами, потрібно тверезо оцінити та зрозуміти ситуацію, яка сталась. В Україні є проблеми не тільки з КСУ, але й із судами першої інстанції.
“Ми отримали те, що зараз маємо – суддівський майдан. На Майдані сталося те саме. Коли всі зрозуміли, що відбувається, і коли нам сказали, що ми тепер рухаємось в Росію і забуваємо про європейський вектор – тоді вибухнуло”, – зазначив Маселко.
На його думку, зараз так само стався вибух, хоча й проблема була вже давно.
“Зрозуміло, що в умовах такого вибуху фактично працюють інші правила. Їх юристи можуть назвати крайньою необхідністю. Коли в умовах можна порушувати правила, які є для цієї ситуації менш важливі, для того, аби фактично зберегти більш важливі права”, – сказав член Громадської ради.
Також він додав, що зараз Україна перебуває в ситуації крайньої необхідності, тому повинна зупинити Конституційний суд України.
Нагадаємо, Конституційний суд України під час закритого засідання 27 жовтня 2020 року скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне декларування.
Президент України Володимир Зеленський ствердив, що скасування декларацій може значно погіршити співпрацю з міжнародними партнерами.
Представники Євросоюзу заявили, що антикорупційна реформа є умовою надання фінансової допомоги та безвізу.
Після того Зеленський вніс до Верховної Ради України законопроєкт про розпуск усіх суддів.