Президент США Джо Байден висловив стурбованість у зв’язку з інформацією про ймовірну спробу державного перевороту в Україні. Про це повідомляє Голос Америки.

“Мене це хвилює. Ми підтримуємо територіальну цілісність України, ми підтримуємо їхню здатність управляти своєю державою”, – цитує видання заяву президента США під час розмови з журналістами.

На запитання, чи буде він обговорювати цю ситуацію з Володимиром Зеленським, Джо Байден відповів: “Цілком імовірно”.

Але Байден заявив, що планує провести телефонні розмови з президентом України Володимиром Зеленським та президентом РФ Володимиром Путіним. Байден сказав, що він “скоріше за все” проведе телефонні розмови із Зеленським та Путіним через нарощування російських військ біля українських кордонів.

Лідер США додав, що він “дуже занепокоєний” та висловив свою підтримку територіальній цілісності України.

Окрім того, у Держдепі США, коментуючи заяву президента України Володимира Зеленського про спробу держперевороту в його країні, що готується на початку грудня, заявили, що перебувають у контакті з українською владою з цього питання.

“Ми поінформовані щодо заяви, яку він зробив сьогодні вранці”, – сказала помічниця голови Держдепу з Європи та Євразії Карен Донфрід, відповідаючи на запитання щодо заяви Зеленського.

“Ми перебуваємо в контакті з українською владою, щоб обговорювати це далі. І ми прагнемо отримати додаткову інформацію”, – додала вона.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський заявив, що має інформацію про підготовку на 1-2 грудня спроби держперевороту в країні.

“Ми отримали інформацію, що першого числа в нашій державі буде державний переворот. 1-2 грудня… Це не тільки агентурна інформація, а і звукова, де представники з України, скажімо так, з представниками Росії, скажімо так, обговорюють участь Ріната Ахметова в державному перевороті в Україні. Що буде залучено мільярд доларів тощо..

Я вважаю, що це підстава, образа для Ахметова, його втягують у війну проти держави Україна. Вважаю, що він розпочав її, вважаю, що це буде його велика помилка, тому що не можна воювати проти свого народу та обраного ним президента. Вважаю, що це його оточення втягує його в таку війну…

Я щодо цього дуже спокійний, я вважаю, він може про це не знати. Або знати. Я запрошую Ріната Ахметова на Банкову – послухати ту інформацію, якою можна поділитися. Або до відповідних органів…

Хочу сказати, що я не Янукович, бігти я нікуди не буду. І не Порошенко – на гибелі Небесної сотні… на бульдозер вилазити не буду… Буду в ці дні очікувати всіх, хто збирається. Буду працювати на Банковій”, – наголосив президент.

Не варто, мабуть, нагадувати, що у влади та Ахметова розпочалася активна фаза війни. Очікувано, невдовзі Ахметов спростував інформацію щодо ймовірного втягування його до організації державного перевороту.

“Мене обурює поширення цієї брехні, незалежно від того, якими мотивами керується Президент. Моя позиція була і буде однозначною – незалежна демократична та цілісна Україна з Кримом та моїм рідним Донбасом. Мої дії це підтверджують“, – заявив бізнесмен.