Міністр фінансів Оксана Маркарова вивела з власності «Актив-банку» будинок в центрі київського Подолу площею 4,5 тисячі кв. м незадовго до ліквідації. Про це йдеться в сюжеті програми «Схеми. Корупція в деталях».

За інформацією журналістів, впливові «регіонали» брати Клюєви взяли в кредит 38 млн євро в державному «Укрексімбанку». В якості застави був обраний будинок на вул. Борисоглібській, який на той момент, належав банку Клюєвих – «Актив-банку».

У 2013 році Клюєви продають свій банк подружжю Оксані Маркаровій і Данилу Волинцю, а через рік, в 2014, НБУ ліквідує «Актив-банк».

«Напередодні банкрутства подружжя Маркарова і Волинець все ж встигли продати цінний актив – та сама будівля в історичному районі столиці … продали не кому-небудь, а собі. Ще й за вартістю меншою, ніж її оцінив державний банк», – йдеться в сюжеті.

Відзначається, що для оцінки вартості нерухомості банк найняв «Істерн консалтинг груп» – фірму, якою Маркарова керувала раніше.

У свою чергу, ця компанія оцінила будівлю в історичній частині центру Києва в 60 млн грн – що було вдвічі дешевше її заставної вартості за іпотечним договором «Укрексімбанку».

«Актив-банк» уклав договір купівлі-продажу з фірмою «Синонім». Згідно з даними реєстру юридичних осіб, саме в той час співвласником цієї компанії була Оксана Маркарова. Паралельно подружжя вийшло зі складу кінцевих бенефіціарів «Актив-банку», а ще трохи пізніше – майбутня міністр перестала бути і засновницею «Синоніму», – йдеться в сюжеті.

У вересні 2014 го НБУ визнав «Актив-банк» неплатоспроможним.

Після виходу сюжету, Маркарова прокоментувала звинувачення. За її словами, покупка «Актив банку» була помилкою.

«Приміщення на Подолі було продано відповідно до законодавства разом з юридичними компаніями. Я знаю про цей продаж, але не маю до нього жодного відношення, крім оренди офісу на 6 поверсі. Сподіваюся, що весь цей публічний шум не призведе до необхідності шукати нове приміщення для музею (музей-архів преси – ред.) », – написала Маркарова.

Вона також додала, що в той час, коли банк був у її власності, у нього не було проблем з регулятором.

«Під час короткого володіння і управління мною банком в березні 2014 він не був визнаний ні проблемним, ні неплатоспроможним», – написала міністр.