Нарощуючи війська біля кордонів України, Росія не знижує присутність НАТО у східній Європі, а навпаки — провокує її збільшення, заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

В інтерв’ю The Wall Street Journal він заявив, що НАТО постійно розвивається і не має наміру зупинятися.

«Якщо мета РФ — домогтися скорочення присутності НАТО біля кордонів, результати досі були повністю протилежними. Нині у Європі більше американських військових, ніж сім років тому. У Північній Америці та Європі ми активніші, ніж у попередні десятиліття», — каже Столтенберг.

Генсек НАТО запевнив, що якщо РФ знову вирішить застосувати силу на світовій арені, то НАТО відреагує відповідно.

«Те, яка саме це буде реакція, і які саме військові можливості будуть задіяні – це питання, яке вирішуватиметься залежно від розвитку подій», – сказав він.

Однак варто зазначити, що залучити війська Північноатлантичного альянсу до операцій на території України, навіть у разі масштабної агресії РФ, неможливо.

Про це в інтерв’ю, заявив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Він нагадав, що НАТО не лише військовий, а й політичний союз.

«Я розумію, що отримати військову допомогу або залучити їх до операцій на території України це неможливо. Це розуміють усі, і не лише військовослужбовці», – наголосив Залужний.

За його словами, Україна тільки сподівається і хоче, «щоб країни-члени Альянсу зробили відповідні рухи у політичному вимірі для позбавлення Російської Федерації можливості «залучити більші сили», щоб «почати новий наступ проти України».

«У союзників по НАТО для цього є відповідні важелі впливу та можливості… Саме на такий політичний вплив Альянсу ми справді покладаємо надії. В іншому – розраховуємо на свої сили», – наголосив Головнокомандувач ЗСУ.

Зазначимо, що Росія вже розмістила на території України диверсантів для спецоперації, яка може стати приводом для військового вторгнення, повідомляє Guardian із посиланням на неназваного чиновника у США.

За його словами, саме вторгнення може статися між серединою січня та серединою лютого.

«Росія створює основу, щоб мати можливість сфабрикувати привід для вторгнення через диверсію та інформаційні операції, звинувативши Україну в підготовці нападу на російські сили на сході України», — заявило джерело Guardian.

За його інформацією, Росія вже підготувала групу агентів для спецоперації на сході країни.

«Російські впливові особи вже починають фабрикувати українські провокації в державних та соціальних мережах», — сказав держслужбовець і додав, що Кремль використовував схожу тактику перед окупацією Криму у 2014 році.

За даними США, військові країни-окупанта почнуть операцію за кілька тижнів до військового вторгнення, яке може відбутися між серединою січня та серединою лютого.

Також стало відомо, що Росія готується провести спецоперацію на Донбасі під чужим прапором, щоб створити привід для вторгнення, повідомляє CNN із посиланням на неназваного американського чиновника.

За словами співрозмовника телеканалу, США має інформацію, яка вказує на те, що Росія вже підготувала групу оперативників для проведення цієї спецоперації.

Чиновник заявив, що цих оперативників вчать веденню бойових дій у міських умовах та використанню вибухових речовин для проведення актів саботажу.

CNN зазначає, що ця інформація співзвучна з раніше зробленими заявами Міністерства оборони України та радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана.

«Наша розвідувальна спільнота отримала інформацію, що Росія закладає основу, щоб мати можливість сфабрикувати привід для вторгнення», — говорив Салліван.

Він наголошував, що Росія готується повторити сценарій 2014 року.

«Ми бачили цей сценарій у 2014 році. Вони знову готують цей сценарій, і в нас буде, в адміністрації будуть додаткові подробиці, про які ми розповімо через 24 години», — говорив він.

Салліван також стверджував, що приводом для вторгнення може стати «спроба перевороту в Україні».