Російські війська продовжують накопичуватись біля українського кордону. У Польщі говорять, що потрібно бути готовими до можливого вторгнення Росії в Україну найближчими днями.

Про це заявив глава Бюро національної безпеки Польщі Павел Солох, повідомляє РБК-Україна, посилаючись на PAP.

“Звісно, ситуація патова, але треба бути готовими до того, про що говорив міністр оборони Британії, що Росія найближчими днями може напасти на Україну” – заявив Солох.

На питання, який сценарій видається найбільш вірогідним в Україні на даний момент, Солох відповів, що “можливий будь-який варіант”.

“Здається, що масовий напад, спрямований на захоплення всієї території України, виглядає найменш вірогідним, хоча, звісно, ​​не можна виключати, і росіяни, як завжди в таких ситуаціях, досліджують свої можливості, з точки зору дестабілізації країни без жодного пострілу, без руху армії” – сказав глава Бюро нацбезпеки Польщі.

В свою чергу, Володимир Зеленський розуміє всю серйозність загрози зі сторони РФ. Тому Президент України працює над вирішенням усіх проблем разом із Європейськими лідерами держав (і не лише з ними). США також бере активну участь у запобіжних заодах та розвідці. Президент України запропонував президенту США Джо Байдену провести саміт за участю президента РФ Володимира Путіна. У Вашингтоні цю ідею сприйняли схвально, проте РФ, як завжди, виділилась і заявила, що не бачать сенсу в подібних переговорах.

До речі, нагадаємо, що у адміністрації президента США Джо Байдена є докази того, що Росія підготувала бойовиків для проведення операції під чужим прапором на Донбасі. Така провокація повинна створити привід для російського вторгнення до України.

Про це повідомляє онлайн-платформа CNN.

За словами радника Байдена з нацбезпеки Джейка Саллівана, американська розвідка має докази того, що ці бойовики навчені веденню бойових дій в міських умовах і використанню вибухівки. Спецоперація може бути проведена проти окупаційних військ на Донбасі.

“Наше розвідувальне співтовариство отримало інформацію про те, що Росія закладає основу, щоб мати можливість сфабрикувати привід для вторгнення. Ми бачили цей сценарій у 2014 році. Вони знову готують цей сценарій”, – зазначив Салліван.

США мають у своєму розпорядженні дані про підготовку Росією приводу для вторгнення в Україну. Здійснити провокацію під чужим прапором планує група військових.

“У нас дійсно є дуже достовірна інформація про те, що Росія активно працює над приводом для вторгнення в Україну”, – сказав прессекретар Пентагону Джон Кірбі, не вдаючись до подробиць.

Росія завчасно підготувала групу оперативників щодо операції під чужим прапором. Вона виглядатиме як напад на них чи російськомовних людей в Україні, щоб створити привід для вторгнення. А на днях там проводили раптову перевірку бойової готовності військ Східного військового округу. Східний військовий округ – одна з чотирьох військово-адміністративних одиниць Збройних сил Російської Федерації на Далекому Сході Росії. Штаб знаходиться у Хабаровську. Особливу увагу в рамках перевірки бойової готовності в ВВО було приділено можливості перевезення військ у встановлені терміни.

У Володимира Зеленського попередили про можливі провокації з боку Російської Федерації проти своїх же військовослужбовців. Потім у цьому можуть звинуватити саму Україну.

Повідомляє про це Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

У військові підрозділи Росії та її сателітів надходять розпорядження про підготовку до таких провокацій, повідомили розвідники.

Наприклад, 13 січня у 3 омсбр ЗС Придністровського регіону Республіки Молдова було проведено службову нараду, під час якої особовому складу доведено, що очікуються нібито провокації зі сторони України в районі н. п. Ковбасна (артсклади оперативної групи військ РФ).

“Розпорядження про приведення бригади у вищі ступені бойової готовності не доводились, але було наголошено про готовність особового складу “за першою командою” виконувати завдання за призначенням”, – повідомили в Міноборони.