Верховна Рада України може розглянути закон про всеукраїнський референдум у другому читанні вже в листопаді.

 

Про це сказав спікер Верховної Ради Дмитро Разумков журналістам в Києві, пише “Інтерфакс-Україна”.

“Що стосується законопроекту про загальнонаціональний референдум, про народовладдя … Зараз він готується до другого читання. Я думаю, що найближчим часом, навіть в листопаді … Він один з пріоритетних … Як тільки він буде готовий, будемо розглядати”, – сказав голова парламенту.

Також Дмитро Разумков зазначив, що всенародне опитування в день місцевих виборів 25 жовтня не може бути репетицією референдуму. А його фінансування не буде проходити за рахунок державних коштів.

За його словами, на сьогодні Радою додаткових коштів на опитування не передбачено, як і не було законів, які дозволяли б їх проведення із залученням Центральною виборчою комісією.

“Це може відбуватися за межами виборчої дільниці, як будь-яка інша ініціатива … як екзит-пол”, – зазначив Разумков.

На його думку, не можна називати це опитування репетицією референдуму.

“Якщо ми говоримо про репетиції, я думаю, при всій повазі до колег, це не може бути репетицією. Тому що референдум – це чітко визначений законом захід. Станом на сьогодні у нас є закон про народовладдя, який в майбутньому буде визначати, як будуть проходити референдуми “, – підкреслив Разумков.

Він також зазначив, що опитування некоректно порівнювати з референдумом, оскільки в такому випадку можна було б проводити паралелі між референдумом і екзит-полом або будь-яким іншим опитуванням громадської думки.

Нагадаємо, Президентський законопроект “Про народовладдя через всеукраїнський референдум” Верховна Рада прийняла в першому читанні 18 червня. У проекті закону йдеться про те, що на всеукраїнський референдум можуть виноситися чотири питання. Також в документі прописано, що не можна виносити на всеукраїнський референдум.

Відзначимо, що 2018 році Конституційний суд України визнав невідповідним Основному закону, прийнятий за часів Віктора Януковича закон “Про всеукраїнський референдум” від 6 листопада 2012 року.

13 жовтня, Володимир Зеленський звернувся до українців. Він анонсував проведення 25 жовтня всеукраїнського опитування населення разом з місцевими виборами.