Про це сказав під час засідання уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"З 1 січня уряд вводить монетизацію субсидій. Все прозоро: є особистий рахунок у банку, конкретна сума грошей на розрахунки за комунальні платежі. Якщо людина заощадивла енергоресурси, все повернеться на рахунок живими грошима", – пояснив прем'єр.

З травня 2019 року субсидії будуть надаватися в грошовій формі всім домогосподарствам, які їх отримують на опалювальний сезон, а також почнуться надаватися в грошовій формі пільги на оплату житлово-комунальних послуг.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Починаючи з жовтня 2019 року, грошова форма охопить всіх одержувачів пільг і житлових субсидій", – зазначив міністр соцполітики Андрій Рева. При цьому, як зазначив Рева, проектом акта встановлюється механізм цільового використання коштів бюджетів, передбачених на надання субсидій населенню.

Варто відзначити, що з травня 2019 року в Україні набуває чинності новий закон по ЖКГ послуг. Для українців приготували низку нововведень:

  • вводять пеню на борги за комуналку в 0,01% в день;
  • на комуналку будуть нараховувати абонентну плату;
  • за борги зможуть відключати комунальні послуги.

Споживачам доведеться платити за комунальні рахунки до 20 числа включно.

Абонентську плату будуть вважати за формулою: мінімальна зарплата × 2,58 × коефіцієнт витрати.

Коефіцієнт витрати: гаряча вода і тепло – 0,004; холодна вода – 0,0035; вивезення сміття – 0,0015.

Таким чином в 2019 році максимальна абонплата на тепло, гарячу воду складе 43 грн, на холодну воду – 37,6 грн і на вивіз сміття – 16,1