Стало відомо, як РФ відреагує на новий прохід українських кораблів через Керченську протоку.

Про це в коментарі журналістам розповів військовий експерт Ігор Лосєв.

За його словами, Росію не зупинить від можливого захоплення навіть той факт, що на борту українських кораблів можуть перебувати західні спостерігачі.

Він запевняє, що після захоплення західних спостерігачів поселять в готелі, а потім доставлять до своїх країн. Зате наших моряків знову посадять до в’язниці. На Заході, звичайно, трохи покричать, але офіційному Кремлю плювати на це.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

“В Азовському морі потрібні не західні фахівці, а західні бойові кораблі. Але це неможливо через небажання України розірвати з Росією договір 2003 року про спільне Азовське море. За цей договір влада України тримається, як воша за кожух. В МЗС кажуть, що розірвання може привести до того, що Росія висуне Україні територіальні претензії. 

Росія захопила Крим і окупувала частину Донбасу без висунення будь-яких територіальних претензій. Тоді чого боятися – претензій або реальних дій Росії, спрямованих на захоплення наших територій? “, – заявив Лосєв.

На його думку, від нас щось приховують. Лосєв впевнений, що це всього лише збанкрутілий договір, який нічим не обмежує Росію, але повністю зв’язує по руках і ногах Україну і наших західних партнерів.

Крім цього, на думку Лосєва, цей документ не дозволяє західним кораблям заходити в Азовське море, а тому Росія може робити все, що їй заманеться.

“У Чорному морі можна збільшити кількість західних військових кораблів. Але потрібно денонсувати Конвенцію Монтре. Цей документ застарів, і діє тільки в інтересах Росії. Болгарія, Румунія, Туреччина це б підтримали. Тому що Росія Чорне і Азовське моря перетворює в свої внутрішні озера” , – підсумував експерт в спілкуванні з журналістами.

Водноча додамо, що Президент Петро Порошенко підписав прийнятий парламентом закон “Про прилеглу зону України”, який передбачає розширення прилеглої морської зони країни на 12 морських миль – до 24 морських миль (близько 44,4 кілометра)

Тепер морська охорона Держприкордонслужби зможе зупиняти, оглядати і затримувати судна та їх екіпаж, якщо вважатиме, що судно порушило або може порушити вимоги українського законодавства.