Росія не заспокоїться, поки не захопить Маріуполь та не відріже Україну від Азовського моря

Росія анексувала Крим майже п’ять років тому, розв’язала війну на Сході України і її дії були засуджені США і НАТО так само, як і у випадку Абхазії і Південної Осетії, утім всі ці регіони досі залишаються під контролем РФ.

Про це пише Military Times.

За словами колишнього командиру армії США в Європі генерала Бена Ходжеса, який обіймаючи свою посаду до 2017 року, керуючи найбільшим розгортанням військ США і розвитком військової інфраструктури в Європі з часів Холодної війни, навіть після того, як Росія захопила українські судна в Азовському морі, напруга між Москвою і Заходом скорочувалася за вже звичним шаблоном. І якщо потужної відсічі не буде, то Росія ніколи не зупиниться.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

“Росія не зупиниться, поки повністю не захопить Азовське море і не задушить важливий для України морський порт в Маріуполі”, – припускає американський генерал.

Він зазначив, що наступною фазою може бути наземна і морська операції для захоплення Маріуполя та всієї берегової лінії України, що дозволить сполучити вже окупований Крим з територією Росії вздовж узбережжя Азовського моря.

“Це не станеться у найближчі півроку. Але це той напрямок, якого Росія дотримуватиметься, поки повністю не візьме під контроль Чорне море і не ізолює Україну”, – припускає експерт з військових питань.

Окрім того, він переконаний, що атака на українські катери “Бердянськ” і “Нікополь”, а також буксир “Яни Капу” не була несподіваною.

Це був черговий крок у послідовній кампанії з встановлення російського домінування в Чорноморському регіоні, який дасть Кремлю перевагу у проведенні операцій у Сирії, Середземномор’ї і на Близькому Сході, переконаний екс-командир армії США.

Ходжес брав участь в переозброєнні Європи. Один з об'єктів – авіабаза «Михайло Когелнічану» (Mihail Kogalniceanu, МК) в південно-східній Румунії.

 «Багато коштів вкладалося в Балтійський регіон, – каже Ходжес, – але в Чорному морі більше немає нічого подібного. Ми вирішили, що МК повинна стати хабом, платформою для контролю Чорного моря авіацією і сухопутними військами. Це не постійна американська база, вона румунська, але нам на її території надано великий плацдарм. Це єдина база США в Чорноморському регіоні ».