Секретар Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) Олексій Данілов зібрав брифінг у зв’язку з санкціями проти каналів з орбіти кума Путіна Віктора Медведчука “112 Україна”, “NewsOne” і “Zik”.

“Те, що стосується законності ухвалення санкцій, у нас немає жодних сумнівів. Усіх процедур, в яких була необхідність, дотримано. Звертаю увагу, що частина санкцій була прийнята з урахуванням рішення ВР, датованого 2018 роком”, – заявив він. За словами Данілова, робота з цим рішенням велася всі ці роки дуже ретельно.

Ще одна причина для рішення РНБО – звернення від СБУ з відповідними документами.

“Відповідно до закону про санкції, є 5 інституцій, які можуть подавати подання в апарат Ради національної безпеки та оборони: президент України, Верховна Рада, Кабінет Міністрів, Служба безпеки України, Національний банк”, – нагадав Данілов. Він уточнив, що частина отриманих документів – секретні, частина отримана від держави-агресора. Секретар РНБО підкреслив, що інформація, яка зараз поширюється щодо причин введення санкцій – неофіційна, офіційну поки розкрити не можна.

“Таких каналів дуже багато. Як тільки у нас будуть документи – звертаю вашу увагу, не емоції, не слова, а документи, – ми відразу будемо робити відповідне реагування. Наша позиція дуже жорстка, оскільки на сьогодні ми перебуваємо в украй важкому стані, у стані війни. Це потрібно всім усвідомлювати і розуміти”, – підкреслив Данілов.

Секретар РНБО підтвердив, що на засіданні РНБО підтримали введення санкцій 17 членів із 19, і уточнив, що не голосував міністр оборони Андрій Таран, який перебуває у відрядженні.