Кабінет Міністрів в середу розгляне варіанти про подальші карантинні обмеження, які запропонує Міністерство охорони здоров’я з урахуванням результатів карантину вихідного дня.

Про це міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов сказав в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Ми чекаємо зараз офіційні висновки Міністерства охорони здоров’я за підсумками реалізації протягом трьох тижнів карантину вихідного дня. Вже на підставі цього будуть прийматися якісь подальші рішення”, – зазначив Немчинов.

Чиновник також додав, що вже 2 грудня уряд буде бачити пропозиції МОЗ і відповідно до цього буде приймати рішення.

За його словами, результати аналізу, який робив секретаріат РНБО, показали зниження активності українців протягом дня у вихідні.

“Якщо ви подивитеся статистику по зростанню числа захворюваності, то, звичайно, тижневі показники говорять про те, що йде суттєве уповільнення і фактична стабілізація кількості хворих і виявлених”, – сказав Немчинов.

Міністр підкреслив, що в КМУ розглядають варіанти припинення економічної активності, але вони можуть бути скориговані з урахуванням ситуації в тій чи іншій області.

У той же час міністр не зміг прокоментувати інформацію про можливе введення “інтелектуального локдауну”.

“Насправді важко коментувати те, що ще не прийнято”, – сказав він.

Відзначимо, що секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов повідомив, що локдаун в Україні точно буде введений, зараз визначається дата. Про це він повідомив в ефірі телеканалу “Україна 24”.

За його словами, весняний локдаун дав свої результати.

“Все буде залежати від того, яку в найближчі дні ми будемо мати інформацію, коли вводити локдаун. Те, що локдаун в нашій країні буде вводитися – це 100%. Єдине – це питання часу, коли він буде вводитися: або він буде вводитися в грудні, або з 2 січня. Зараз якраз триває дискусія з фахівцями з цього питання “, – повідомив Данилов.

Він каже, що все залежить від українців, як будуть дотримуватися карантинні обмеження.

Раніше міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов заявив, що рішення про посилення карантинних обмежень буде прийнято після висновків Міністерства охорони здоров’я за підсумками трьох тижнів карантину вихідного дня, які повинні бути завтра.

Нагадаємо, раніше нардеп від “Слуги народу” Олександр Дубинський заявив, що Кабмін планує ввести повний локдаун з 24 грудня по 15 січня. При цьому міністр охорони здоров’я Максим Степанов спростував інформацію про введення повного локдауну на Новорічні свята.

А глава парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що введення “інтелектуального локдауна” передбачає ослаблення карантинних обмежень в різних регіонах по-різному, в залежності від епідситуації в них.

Відзначимо, що раніше у ЗМІ з’явилась інформація про те, що у Кабінеті міністрів України погодили дату введення локдауну. Жорсткі обмеження будуть діяти з 23 грудня по 15 січня.

Про це сайту “Сьогодні” розповіло джерело в уряді.

“Варіант на два тижні відхилили. Зупинилися на датах з 23 грудня по 15 січня. Подробиці будуть вже в цю середу (2 грудня, – ред.)”, – сказав співрозмовник.

Зауважимо, новий локдаун введуть на зміну “карантину вихідного дня”, який діяв з 14 по 30 листопада. Його запроваджували з надією зменшити динаміку захворюваності на COVID-19, щоб уникнути повного локдауну.

До нового рішення Кабміну по всій Україні діють обмеження помаранчевої зони карантину.

Нагадаємо, Кабінет міністрів представить нову стратегію боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. Це буде зроблено після аналізу показників карантину вихідного дня