Розроблений робочою групою Верховної Ради законопроєкт №4441 не передбачає позбавлення волі ні за умисне декларування недостовірної інформації, ні за умисне неподання декларації. Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) впевнене, що таке покарання не стане ефективним методом боротьби з корупцією.

Про це заявили в пресслужбі НАЗК.

Відповідно до законопроєкту, навіть ті особи, які умисно вказують у декларації недостовірні відомості на суму от 3000 прожиткових мінімумів (від 6,306 млн грн і більше) будуть покарані штрафом від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів (від 51 000 грн до 85 000 грн).

За умисне неподання декларації також передбачено штраф від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів (від 42 500 до 51 000 грн), громадські роботи та заборона обіймати певні посади.

“Такі норми будуть тільки допомагати корупціонерам уникати реальної відповідальності за свої злочини. У той час, як в Польщі, Латвії та Литві за неподання декларації та декларування недостовірних відомостей можна отримати реальний тюремний термін, ми просто будемо давати корупціонерам можливість і далі красти”, – переконаний глава НАЗК Олександр Новіков.

У НАЗК вважають, що за умисну вказівку недостовірних відомостей на більш ніж 1 млн грн має передбачатися позбавлення волі.

Крім того, в Центрі протидії корупції Фейсбуці відзначили, що поданий законопроєкт “це явна насмішка” над українцями.

“Ура! Депутати об’єднані як ніколи. Слуги народу, ЄС, ОПЗЖ, Батьківщина, за Майбутнє, Голос нарешті об’єдналися і під егідою робочої групи Разумкова подали законопроект про повернення відповідальності за брехню в деклараціях.

Як ми і попереджали, “карати” пропонують без позбавлення волі, лише штрафом і громадськими роботами.
Це явна насмішка, тому що простих людей за крадіжки на 1000 грн садити для депутатів не проблема, а ось чиновників за брехню на мільйони садити – не можна.

Себе коханих (і інших посадових осіб) депутати з різних фракцій пропонують карати виключно штрафами і громадськими роботами. Немає дурнів – нехай простолюдини за крадіжку одягу на 800 грн відбувають ув’язнення “.