Скеровано до суду обвинувальний акт відносно головного державного інспектора митного поста «Міжнародний аеропорт «Одеса» Одеської митниці ДФС. Він обвинувачується у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві.
Слідством встановлено, що держінспектор вимагав та одержав 300 доларів США від громадянина, який прибув із республіки Туреччина, за безперешкодне проходження митного оформлення, нестворення штучних перешкод та непритягнення «іноземця» до адміністративної відповідальності.
Посадовець домовився з потерпілим про подальшу «співпрацю» вартістю по 200 доларів США за багаж з новими речами.
Слідчі ДБР задокументували 4 випадки одержання обвинуваченим неправомірної вигоди на загальну суму 1000 доларів США.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Одеської області, а оперативний супровід – Управління СБУ в Одеській області та відділ внутрішньої безпеки Головного управління ДФС в Одеській області.
У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.
Варто зазначити, що колишній президент Грузії та новопризначений голова Виконавчого комітету реформ Міхеіл Саакашвілі вважає, що Антикорупційний суд працює дещо “незграбно”, а Національне антикорупційне бюро може працювати краще.
У нас є Національне антикорупційне бюро, яке в принципі теж не бере хабарів, але я б хотів, щоб вони набагато краще працювали. Все інше у нас поки досить прогниле. Всі реформи, спроби реформ нікуди не зайшли”.
Як зазначають українці, після призначення Саакашвілі зросла тенденція звільнень держчиновників, збільшення обшуків.
До прикладу, Служба безпеки України заарештувала низку рахунків і заблокувала рух коштів в рамках операції з припинення незаконної діяльності конвертаційного центру під прикриттям чиновників Державної податкової служби.
Як йдеться у повідомленні на сайті відомства, СБУ продовжує активну роботу з припинення незаконної діяльності окремих суб’єктів господарювання під «дахом» податкових органів.
Так, упродовж останніх днів «накладено арешти на рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість» – загалом на 600 млн грн.
«У співпраці з Державною службою фінансового моніторингу України зупинено рух коштів на банківських рахунках причетних до схеми суб’єктів», – йдеться у повідомленні.