За кількома випадками вже проводять розлідування.

У смерті хлопчика, який помер через добу після народження, його мати звинувачує лікарів Лозової на Харківщині. Каже, у дитини було обвиття пуповиною, але медики замість кесаревого розтину, провели звичайні пологи і дитину задушили. Лікарі звинувачення відкидають, йдеться в ТСН.19.30., передає Корупція.Інфо.

«Я взяла йього вперше на руки вже на похоронах», – каже мама загиблого немовля.

На згадку про первістка в двадцятирічної Олени лишилися тільки дві фотографії. Її Давид прожив трохи більше доби. До пологів нічого не віщувало біди, кажуть родичі. Вагітність минала добре і сім’я вже купила для хлопчика все необхідне. Оскільки Олена переходжувала строки, пологи лікарі вирішили стимулювати. О другій дня вже змучена дівчина почала просити про кесарів розтин, але лікарі відмовили. Народила вона лише о восьмій вечора.

«Коли почала дитина лізти, то головка вилізла, а плечики застрягли. Пуповина була навколо шиї обмотана. На мене накинулися всі лікарі, почали тиснути. Коли дитину вирвали, він не кричав, не дихав», – розповідає породілля.

Усі 28 годин свого життя хлопчик провів у комі, в реанімації. Родина вважає, у смерті дитини винні лікарі. Проте лікарі переконують, оповитість дитини пуповиною – не привід для кесаревого розтину.

«Відбувалось все згідно протоколів. Показань для кесаревого розтину не було. Ускладнення виникли в той момент, коли йти на операцію кесарів розтин неможливо було», – пояснює головний лікар лозівської ЦРЛ.

ВідеоНа Харківщині мати звинувачує лікарів у смерті свого новонародженого сина
У смерті хлопчика, який помер через добу після народження, його мати звинувачує лікарів. Каже, у дитини було обвиття пуповиною, і медики про це знали, але замість кесаревого розтину провели звичайні пологи, і дитину задушили. Медики звинувачення відкидають.

На Харківщині мати звинувачує лікарів у смерті свого новонародженого сина
Жителі Лозової обурені. Кажуть, що це не єдина смерть у пологовому.  Валентина Шнайдер переконує, її третя дитина померла саме через лікарську недбалість

Популярне: "Підвищення мінімалки вже з другого кварталу, тобто з 1 квітня, передбачено, але…": Коли мінімальна буде 4200, у мінфіні дали пояснення

«Я чітко чула, що дитина впала. В Харкові нам теж лікарі сказали, що скажіть спасибі своїм лікарям. У нас дитина прожила два тижні, ну як – промучилась. Тому що там хребет був поламаний в декількох місцях», – каже Валентина.

До поліції родина заяви не подавала, на відміну од Ольги Миколенко, чий онук помер у цій самій лікарні. Минуло три роки, а справа досі на дорозслідуванні. У лікарні запевняють – звинувачення безпідставні. 

«Я з 1986 року працюю,  на моїй памяті таких випадків, щоб саме з вини медиків травмувалась дитина такого не було», – повідомляє головний лікар лозівської ЦРЛ

За фактом смерті Давида поліція відкрила кримінальне провадження. Обіцяють втрутитись і чиновники, але згодом.

«Ми проведемо службове розслідування, коли у нас будуть матеріали всі на руках. Хоча б того дослідження паталогоанатомічного», – каже заступник директора лозівського територіального медичного об’єднання Людмила Найдук.

Якщо провину лікарів доведуть, за неналежне виконання професійних обов’язків, їм загрожує до двох років позбавлення волі.