01806275530300-237669397f6cf4a5ee3ba9fe7b8babf0

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк наполіг, що стратегія повернення Криму має бути підготовлена Радою національної безпеки та оборони України.

Уряд, на його думку, свою частину роботи виконує.

Про це прем'єр-міністр повідомив на зустрічі з журналістами українських телеканалів, передає Корупція.Інфо.

«Рада національної безпеки має ухвалити стратегічне рішення: як ми будемо повертати Крим. Свою частину роботи, як уряд, ми робимо. Проти Російської Федерації подано низку позовів до Європейського суду з прав людини. Я не можу відкривати деталі щодо пошуку інших юрисдикцій, де ми будемо судити Росію, але ми почали судові процеси проти Російської Федерації. Тому зараз необхідно на рівні Ради національної безпеки та оборони чітко позначити нашу стратегію стосовно Криму, і ця стратегія повинна жорстко відповідати стратегії наших західних партнерів, які заявили однозначно, що анексія Криму ніколи не буде визнана. Прийде той час, коли Крим повернеться в Україну, але для цього потрібно знати, як це зробити», – сказав прем'єр-міністр України.

РФ окупувала Крим 20 лютого 2014 року. Країни Заходу не визнають анексію Криму і запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».