Відокремлення Володимира Гройсмана від "Блоку Петра Порошенка" на наступних виборах буде зрадою.
Про це заявив член фракції БПП Іван Вінник в ефірі одного з телеканалів.
"Він не БППшник. Людина пройшла на плечах БПП до парламента, БПП його зробив спікером, прем'єром. Фактично, зробив загальновідомою в країні людиною, політиком топ-ешелону. А сьогодні він каже, що піде окремою колоною на вибори. Як на мене, це форма зради. А зрада – це найгірше, що може трапитися", – сказав Вінник.
За його словами, у фракції це рішення глави уряду не обговорювали.
Додамо, що Секретар парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони також публічно пригрозив прем'єр-міністру Володимиру Гройсману відставкою.
На думку парламентарія, такий сценарій можливий, якщо глава Кабміну не створить нову державну структуру для оцінки збитків, нанесених війною на Донбасі, і складання позову проти Росії як винуватиці конфлікту. Джерела називають підґрунтям такої дещо несподіваної заяви Вінника кулуарну боротьбу між Гройсманом та внутрішньопартійною групою в "Народному фронті" секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова і глави оборонного комітету Ради, представника "Народного фронту" Сергія Пашинського за вплив на концерн "Укроборонпром", який отримує величезні військові замовлення з держбюджету.
"Якщо Гройсман цього не зможе зробити, будемо шукати іншого прем'єра, який, можливо, з вересня-жовтня може зробити відповідні кроки на користь інтересів безпеки і загалом України", – заявив Вінник, уточнивши, що це його особиста думка, а не фракції БПП.
Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заяву
Є у народного обранця й інші претензії до прем'єра: затримки з виплатами пенсій, ситуація з обслуговуванням зовнішніх боргів, а також "провал фінансування оборонних програм".
Кращою заміною Гройсману, на думку Винника, був би перший віце-прем'єр Степан Кубів, який, до речі, згідно із законом, повинен виконувати обов'язки голови уряду до призначення нового прем'єра.
Додамо, що з президентського іменного блоку Гройсману погрожували відставкою не раз. Нинішній прем'єр був обраний до Ради за списками БПП (до речі, як і Кубів) і вважався ставлеником Порошенка, однак, перейшовши на роботу в уряд, став триматися більш незалежно і навіть конфліктувати з іншими групами в оточенні президента за сфери впливу.
Зазначимо, якби вибори президента України проходили найближчої неділі, то за голову "Батьківщини" Юлію Тимошенко проголосувало б 20,3% тих, хто визначився з вибором і планує прийти на дільниці.
Такі результати соціологічного дослідження презентували країнський інститут соціальних досліджень імені Яременка та центр "Соціальний моніторинг".