Користувачів та провайдерів не каратимуть, якщо людина скористається інструкцією з обходу блокування підсанкційних російських сайтів «ВКонтакте», «Однокласники» та Mail.ru, – передає Корупція Інфо

Популярне: Чудова новина!!! Верховна Рада підвищила мінімальну суму виплат на дитину. Ця сума вас шокує


Про це під час круглого столу щодо запроваджених нових санкцій заявив керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України Валентин Петров, передає кореспондент Громадського.

«Якщо ми зменшимо аудиторію вдвічі – це вже досягнення. Ми розуміємо, що не можна відключити всіх. Процедура виконання санкцій ще у розробці, але ми закликаємо провайдерів не зволікати», — сказав він.

Зі свого боку представниця від Служби безпеки України Юлія Лапутіна додала, якщо «Вконтакте» змінять адресу, то «ми ініціюємо внесення змін в указ».

У світовій практиці блокування соцмереж трапляється досить часто. Правда, займаються цим переважно недемократичні держави.

Корреспондент.net зібрав інформацію про країни, в яких також забороняли соцмережі.

Китай

Китай використовує одну з найдосконаліших систем з обмеження інтернет-контенту – «Золотий щит», за кордоном відомий як «Великий китайський файрвол». Цій системі вже понад 15 років.

Ресурси Google, Flickr, Dropbox, Facebook, Twitter, YouTube, частково Вікіпедія – заблоковані, а жителі користуються китайськими аналогами.

Найпопулярніша соцмережа в китаї – Qzone. У ній є можливість розміщення блогів, щоденників, фото, відрізняється платністю багатьох послуг, в тому числі мобільної версії. Також є китайський сервіс мікроблогів, на кшталт Twitter – Weibo.

Місцева соцмережа Renren – схожа на Facebook, популярна серед студентів, відрізняється строгою цензурою.

Куба

В абсолютної більшості кубинців немає навіть потенційної можливості вийти в інтернет. Тільки влітку 2013 року влада пішла на послаблення, відкривши 118 державних інтернет-кафе. Користування комп'ютером в них коштує від 4,5 до 10 доларів на годину при середній зарплаті в країні 20-25 доларів на місяць.

Уряд блокує опозиційні сайти та соцмережі.


КНДР

У Північній Кореї у більшості населення взагалі немає доступу в глобальну Мережу. Зате є північнокорейський автономний інтернет «кванмен», який почав функціонувати в 2000 році.

У країні заблоковано Facebook, Twitter і YouTube.

Пакистан

У 2010 році влада Пакистану заблокувала соцмережі, в яких з'явилися шаржові зображення пророка Мухаммеда. У 2012-му за провокаційне відео «Невинність мусульман» був закритий YouTube, а в 2013 році на три місяці були заблоковані месенджери Skype, Whatsapp, Tango і Viber.

Іран

Після антиурядових заворушень 2009 року, названих «Twitter-революцією», був прийнятий закон «Про комп'ютерні злочини», який дозволяє уряду фільтрувати сайти на предмет контенту, що суперечить «порядності і суспільній моралі».

У період підвищеної політичної активності, наприклад, пов'язаної з виборами, влада перекриває доступ до Twitter і Facebook.

За даними ООН, майже 50% з 500 найбільш відвідуваних сайтів світу в Ірані заблоковані.

Саудівська Аравія

У країні не раз блокували Facebook, наприклад, в 2010 році за образливі зображення пророка Мухаммеда.

У 2013 році був відключений месенджер Viber і заблокований YouTube.

Туркменістан

Монополіст, що роздає інтернет жителям країни, називається TurkmenTelekom. Саме він блокує всі неугодні сайти без пояснень. Постійно виходять з ладу Facebook, Twitter, WhatsApp, YouTube, Gmail, Viber й інші сайти для спілкування.

28 квітня 2013 року під час скачок з коня впав президент країни, в той же день був заблокований YouTube, а сайти і соцмедіа стали вичищати від будь-яких згадок про інцидент. Дійшло до того, що поліція перевіряла мобільні пристрої людей, які виїжджали з країни.

Туреччина

27 березня 2014 року влада Туреччини заблокувала доступ до Twitter і YouTube. Повідомлялося, що блокування було включено, коли в Мережі з'явився запис, який викриває тоді ще прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана. Раніше він вже заявляв, що «викорінить» Twitter в країні.

Потім Турецький конституційний суд визнав незаконним рішення уряду про блокування доступу до мережі Twitter і YouTube.

Але зараз в країні заблокована Вікіпедія. Кажуть, теж через критику на адресу Ердогана.

Єгипет

Намагаючись зупинити революцію 2011 року, режим Хосні Мубарака буквально відрізав країну від інтернету. Були обмежені більше 3,5 тис. маршрутів, які відповідають за маршрутизацію даних між світовим інтернетом і його єгипетським сегментом.

До цього влада діяла точково: за IP-адресами був заборонений доступ до Twitter, YouTube, Hotmail, Google, Facebook.

Бахрейн

У лютому 2011 року в Бахрейні були заблоковані Facebook і YouTube за поширення відеороликів, в яких поліція б'є демонстрантів, котрі вийшли на мітинг за демократичні свободи.