Серед 25 дисциплін, які передбачені в навчальному плані слухачів нової патрульної поліції, одне з найважливіших місць посідає «Тактична підготовка».
Адже від того, наскільки поліцейський буде підготовлений до дій в умовах, пов’язаних з ризиком, залежить його життя та життя інших громадян. Цій дисципліні відведено багато часу – 124 години.
Для викладання цієї дисципліни було відібрано майже 20 кваліфікованих тренерів, десятеро з яких – представники Львівського державного університету внутрішніх справ. Це працівники кафедри фізичної підготовки Олександр Флуд, Ігор Гнип та Микола Гіль; кафедри тактико-спеціальної підготовки – Микола Моргун і Сергій Банах; курсів спеціалізації та підвищення кваліфікації – Юрій Шевчик, Ігор Тучапець, Павло Бесага, Володимир та Руслан Максиміви. Всі вони прослухали тренінги за участю досвідчених поліцейських зі США та отримали відповідні сертифікати.
Навчання нових патрульних достатньо насичене, адже обсяг інформації, яку необхідно осягнути слухачам, досить великий. На певні дисципліни відведено всього 2 години, на інші – 10.
Однак, на курс «Тактична підготовка» виділено значно більше. У ході лекційних занять, на які виділено 7% часу, обговоренню підлягають такі теми як тактика комунікації патрульного, основи патрулювання, контакт та прикриття. На практичних заняттях, на які відведено 86% часу, практично відпрацьовуються навички самооборони за найрізноманітнішими сценаріями, тактика роботи патрульних у невеликих підрозділах при обшуку будівлі зовні, зупинка та перевірка транспортного засобу, евакуація працівника ОВС та громадян тощо.
Один з тренерів нової патрульної поліції Микола Моргун відзначає позитивну динаміку у розвитку слухачів, їхній неабиякий інтерес до навчання в цілому та цього предмету зокрема. «Ми не ставимо оцінок на заняттях, проте у слухачів є потужна мотивація. В кінці курсу на кожного чекає підсумковий екзамен, і хто його не складе змушений буде залишити навчання», – зазначає тренер.