_krasnov_bilbord_615x462
Попри те, що Ігор Коломойський пішов з посади губернатора Дніпропетровщини майже півроку тому, міську раду обласного центру все ще міцно "тримають" члени його команди.

Напередодні місцевих виборів ключові посади міськради окупувані прихильниками одного з кандидатів на посаду мера – Бориса Філатова. Це, в першу чергу, стосується найбільш "корупційно небезпечних" департаментів і КП: фінансового, ЖКГ і департаменту корпоративних прав,передає Корупція.Інфо.

До того ж, саме напередодні виборів активізувався процес "нейтралізації папередників" часів Януковича. В.о. мера Галина Булавка, ім'я якої пов'язують з командою Коломойського, почала справжнє "полювання на відьом". Спочатку службове розслідування започаткували на Ірину Дробітько, яка роками очолювала фінансово-економічний департамент, в компетенцію якого входить забезпечення державних закупівель. Також перевіряти почали прихильницю Вілкула – заступника мера Ірину Зайцеву, а також головного архітектора міста, начальника управління культури, директора престижного міського парку і голову "спортивного" КП, за якого Вілкул встановлював "іменні" спортмайданчики коштом міського бюджету.

Інший заступник мера – Анатолій Крупський, який завжди був "зручною людиною" для протилежних політичних таборів, у серпні подався у партію Коломойського "Відродження". Зараз з міськради йде потужний інформпотік, в якому рекламуються його "добрі справи", які ж, звісно, робляться за гроші міськбюджету. Іронія долі полягає в тому, що покликання цієї політсили – максимально "відтягнути" голоси в "Опоблоку", з більшістю лідерів якого Крупський нещодавно "йшов однією дорогою".

Звісно, що у міськраді не все так однозначно. Зокрема, не останній вплив на процеси в ній має ще один майбутній кандидат у мери – Загід Краснов. Але він, на відміну від Філатова, не планує організувати в її стінах свою особисту приймальню і не ходить на засідання як до себе додому. При цьому в Краснова досить довірливі відносини з Булавкою, до якої він "приставив" свого давнього соратника Андрія Баско.

Можна сказати, що "лінії управління" Філатова і Краснова йдуть паралельно, і поки їм вдається співіснувати мирно. Але той факт, що і один, і другий входять до трійці ймовірних лідерів передвиборчих перегонів, змушує очікувати в найближчому майбутньому певних "зіткнень".

Найбільша "заруба" у публічній площині зараз відбувається між "укропівцем" Філатовим і "опоблоківцем" Вілкулом, який зберігає міцні позиції в облраді.
Вілкул постійно робить істеричні "вброси" про "укропівські гранати", які його переслідують, а Філатов – про жахіття повернення "реваншистів" і сепаратистську загрозу.

"Розбавити" "філатівську фортецю" у міськраді Вілкулу вдалося: Дніпропетровську міську територіальну комісію "сховали" у будівлі облради. Тож, ані Філатов, ані Краснов не мають до неї тепер "прямого" доступу.

Втім, така собі "система стримувань і противаг" доповнюється ще одним центром впливу. Нещодавно в приміщенні департаменту ЖКГ відбулися обшуки. За їх результатами виявлені схеми виводу "в тінь" 40% проплат населення за "квартплату". Ці дані були озвучені нардепом від БПП Максимом Курячим.

Вочевидь, що "вказівка" на таке розслідування не могла надійти від правоохоронців місцевого рівня, оскільки вони, як говорять, знаходяться під потужним впливом "гасконців". Тож, "фас" дали "зверху". Втім, цілком може статися, що гучних судових процесів за результатами перевірок так можна і не дочекатися. Але отримані дані можуть стати додатковими козирями у передвиборчих "перемовинах" між конкуруючими сторонами.

До того ж, подейкують, що таким чином можна значно "прикрутити" доступ до "комунальних" фінансових потоків людей з команди Коломойського.

15 вересня Краснов зробив заяву щодо існування загрози його життю. Вілкул вивіз свою сім'ю до Австрії. При цьому найбільша особиста неприязнь існує у конфігураціях Вілкул-Краснов і Вілкул-Філатов. Тож, передвиборча боротьба, напевно, буде жорсткою, із застосуванням аргументів типу "тітушок". До речі, "перші ластівки" спортивної статури були вже були помічені у приміщенні міськвиборчкому.