У мережі несподівано розгорівся скандал навколо пам'ятника Героям Небесної Сотні, який був встановлений в Борисполі ще 23 серпня 2014 року.

Презентувати бориспільцям скорботний монумент приїхав навіть мер Києва Віталій Кличко. Гроші на нього зібрали благодійники, а влада – виділила місце під комплекс.

Він включає в себе викарбувані імена загиблих патріотів, та портрет усім відомого народного депутата.

Цей пам’ятник дуже шанують жителі міста і кожен рік до викарбуваних прізвищ приводять школярів, сходяться депутати, мер, місцеві патріоти. Все наче правильно, люди вшановують загиблих, але головною дійовою особою, яка викарбувана в  граніті  є колись жертовний голий козак Гаврилюк. Причому художник не просто взяв його образ, він доволі впізнаваний і схожий на Гаврилюка.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

На меморіальній плиті – козак Михайло Гаврилюк, а нині народний депутат від "Народного фронту", який бореться з чорної хижим птахом – беркутом.

Він був намальований голим, ледь прикритим прапором України нижче пояса. Нижче на пам'ятнику написані всі імена загиблих на Майдані активістів.

Користувачі мережі задаються питанням, чому на плиті зобразили саме Гаврилюка, оскільки він живий, а значить не має відношення до Небесної Сотні. Також українців обурила його нагота, прикрита національним символом.

У мережі відзначають, що пам'ятник потрібно переробити, оскільки існування його в такому вигляді ображає пам'ять про загиблих в 2014 році героїв Майдану.

"Гаврилюк? Прапор України на причинному місці?! Увічнити беркутню?! Я б краще набила морду автору і тим, хто це погодив", "Яким боком Гаврилюк до Небесної Сотні?" "Цей пам'ятник – знущання!" – пишуть в мережі.