384708068

Прем'єр обурений, що в зону відчуження ходять "всі кому не лінь". 

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив направити додаткові підрозділи МВС та Національної гвардії України для охорони території зони відчуження Чорнобильській АЕС.   "Я звернуся до міністра внутрішніх справ, щоб додатково туди (в зону відчуження – ред.) спрямувати Національну гвардію МВС. Запишіть це розпорядження… Додатково на кілька тижнів відправити контингент МВС та Національної гвардії для охорони і контролю зони відчуження", – заявив він на засіданні урядової комісії з питань техногенно-екологічної безпеки.  

У ході засідання Яценюку повідомили, що причиною пожеж у зоні відчуження часто є штучні підпали, про що свідчать знайдені на місці загоряння смолоскипи. 


У зв'язку з цим прем'єр вирішив посилити пропускний режим на територію. "Те, про що мене інформує голова ДСНС, у нас контроль над переміщенням в зоні відчуження, м'яко кажучи, недосконалий – ходять всі, кому не лінь. Я думаю, що ходять і ті, хто навмисне підпалює, з паспортами інших країн", – предполжил Яценюк.
 Як повідомлялося, станом на 14 серпня рятувальники продовжують гасити пожежу в Чорнобильській пущі, яка виникла 9 серпня.   

Попередня пожежа почалася 29 червня близько 17:00 на території комплексу лісового господарства "Чорнобильська пуща" у зоні відчуження і обов'язкового відселення у Чорнобилі в районі села Ковшиловка і селища Поліське. У заплаві річки Уж сталося загорання сухої трави та очерету. До ранку 30 червня пожежа охопила площу в 130 га. Знадобилося 17 днів, щоб ліквідувати всі вогнища горіння. 

Корупція. Інфо