Національне агентство по запобіганню корупції розподілило 391 млн грн. на фінансування представлених в парламенті партій в 2016 році. Таке рішення прийнято на засіданні НАПКА, повідомила його голова Наталія Корчак.

Найбільше грошей отримають партія "Народний фронт" екс-прем'єра Арсенія Яценюка – 100,55 млн грн., І партія "Блок Порошенко" – 99,09 млн грн. Крім того, "Самопоміч" отримає 49,85 млн грн., "Опозиційний блок" – 42,84 млн грн., Радикальна партія – 33,82 млн грн., "Батьківщина" – 25,79 млн грн.

Закон про фінансування політичних партій з бюджету був прийнятий за наполяганням США та МВФ. На їхню думку, це будуть сприяти незалежності політиків від корупції з боку олігархів.

При цьому представники МВФ і США не пояснили, що заважає українським політикам отримувати гроші платників податків з бюджету і продовжувати одночасно брати гроші у олігархів, обслуговуючи їхні корупційні інтереси.

Нагадаємо, що офіційно встановлений прожитковий мінімум в Україні становить менше 1,5 тис. Грн. – Виходячи з нього урядом виплачуються пенсії і соціальну допомогу. Тоді як реальний прожитковий мінімум перевищує 3 тис. Грн.