Правоохоронці не штрафуватимуть водіїв авто на іноземних номерах поки в парламенті не ухвалять закон про доступне розмитнення.

Про це “Апострофу” повідомив народний депутат від монобільшості Євген Брагар.

“Поки штрафи призупинили і поки діє меморандум, але це все тримається на чесному слові. Номінально – до вирішення питання”, – зазначив нардеп.

За словами Брагара, питання може вирішитися вже наступного тижня.

“Сподіваюся, на наступному пленарному тижні ми вже в першому читанні приймемо законопроект щодо доступного розмитнення”, – додав нардеп.

А поки в комітеті ВР з питань фінансів, податкової та митної політики створена робоча група, яка повинна з усіх законопроектів з доступного розмитнення, зареєстрованих в парламенті (всього 8 проектів), сформувати один компромісний.

Але, очевидно, зробити це буде не так то просто, адже у народних обранців різні погляди на те, як має виглядати фінальний закон.

“Що стосується самого законопроекту, є три точки зору. Перша – Мінфін, частина митного комітету, представники “ЄС” і “Голосу” виступають проти будь-якого варіанту доступного розмитнення. Друга – незначна частина “слуг” виступає за розстрочку митних платежів, але, щоб вони залишилися в нинішньому обсязі. І третя – є група активістів від “Слуг народу”, до яких і я належу, які виступають за загальне доступне розмитнення, щоб був знову введений пільговий період, як це було в 18-19 році, щонайменше, на 6 місяців, щоб люди мали можливість завезти і розмитнити доступні автомобілі”, – говорить Брагар.

А поки депутати думають, штрафи мають бути заморожені.

“Сподіваюся, що притягати не будуть і прецедентів не буде, хоча я допускаю, що може бути, коли не зовсім чисті на руку інспектори намагатимуться притягнути до відповідальності людей”, – резюмував Євген Брагар.

Нагадаємо, радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко заявив, що в останні два роки держава йшла назустріч власникам авто на єврономерах і виконувала їх вимоги, однак більше поступок не буде.