Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) звернувся за офіційним коментарем до РФ щодо скарги Україна на дії Росії в Криму і Донбасі.

Про це сьогодні, 26-го листопада, розповіли у прес-службі ЄСПЛ. Процедура є обов'язковим першим етапом розгляду справи в суді. Водночас ЄСПЛ може відхилити скаргу без розгляду, якщо Росія зможе навести достатні аргументи.

Наразі ж суд оприлюднив повний опис обох міждержавних позовів нашої держави проти РФ. Перша скарга була подана 13-го березня 2014-го року. Вона зареєстрована під номером 20958/14 і кілька разів доповнювалася. Від початку Україна звинуватила РФ в окупації Криму та агресії на Донбасі. Наголошується, що такі дії РФ порушують статтю 2-у (право на життя), статтю 3-у (заборона тортур, нелюдського та принижуючого поводження), статтю 5-у (право на свободу та безпеку), статтю 6-у (право на чесний суд), статтю 8-у (повага до приватного життя), статтю 9-у (свобода віросповідання), статтю 10-у (свобода слова), статтю 11-у (свобода зібрань), статтю 13-у (право на ефективне лікування), статтю 14-у (заборона дискримінації) Європейської конвенції з прав людини. Окремо зазначається, що Україна звинувачує РФ у здійсненні систематичних вбивств військових, цивільних та правоохоронців. У позові йдеться також і про експропріацію української власності в Криму, яку узаконила російська влада.

Другий позов проти Росії під номером 43800/14 було подано 13-го червня. Він стосується викрадення і переведення на територію РФ 3-ох груп сиріт.

Крім того, за інформацією ЄСПЛ, суд також зареєстрував більше 160-и позовів щодо подій на Донбасі та в Криму від приватних осіб.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів