Стало відомо, що ЗС РФ засобами повітряної розвідки визначають квадрати зосередження українських сил. Після цього вони відпрацьовують по них артилерією, а далі заходять їхні піхотні підрозділи, які ворог здебільшого не прикриває броньованої технікою.
На Куп’янському напрямку російські загарбники намагаються тиснути на Сили оборони і робити ударно-штурмові дії, щоб виявити найслабшу протидію. Про це одному українському ЗМІ розповів командир роти 92 ОМБр Юрій Федоренко.
«Групи заходять в пішому порядку. На коротких відрізках можуть пройти спочатку 20 людей, які ліквідуються, потім ще 20 і ще 20. Для окупантів їхній особовий склад – це видатковий матеріал,– підкреслив Федоренко.
Він зазначив, що певні штурмові групи окупанти використовують лише там, де розташована кулеметна точка ЗСУ.
«Вони відсилають 5 осіб, кулемет спрацьовує, і тоді противник намагається вразити нашу вогневу позицію артилерійським засобом», – пояснив військовий ЗСУ.
Коли подібна техніка не спрацювала, російські загарбники почали використовувати іншу — підвозити особовий склад до передньої лінії броньованою технікою. Внаслідок цього ворог за досить короткий проміжок часу втратив 6 танків, 2 БМП та 2 броньовані евакуаційні машини.
Командир роти 92-ї ОМБр Юрій Федоренко каже, що бригади Сил оборони на цій ділянці фронту працюють потужно та злагоджено.
«Цей злагоджений механізм роботи дає можливість знаходити противника, своєчасно завдавати ураження і знищувати його, достатньо часто, ще в районі зосередження», – зауважив Юрій Федоренко.
Водночас, як розповів військовий експерт Петро Черник, уже довгий час ворог концентрує велику кількість живої сили та техніки на Куп’янському напрямку. Він не має успіху на південному плацдармі і на Бахмутському напрямку, який став давно уже політичним питанням, тепер там ворог рухається до оперативного оточення. Угрупування можуть бути знищені чи полонені, оскільки противник не може звідти тепер вийти. Ці події можуть стати першою точкою каскадного обвалу оборони росіян.
Так, Куп’янський напрямок окупанти обрали, аби за довгий час показати хоч якісь результати. Однак Черник має великі сумніви щодо кількості 100 тисяч осіб на тому напрямку.
Якщо вони мають 50 тисяч там і то добре, однак цей корпус потрібно забезпечити понад 800 танками. Джерела повідомляють, що там є ледве 500. Потрібно також понад 2,5 тисячі броньованих машин, джерела повідомляють – є до 500. І понад тисячу одиниць ствольної артилерії – з цим також є проблема,
– розповів експерт.
В свою чергу військовий експерт Михайло Самусь підкреслив, якщо комплектація ворога на тому напрямку сягне хоча б 60% – це буде значний успіх для окупанта. Однак свого часу українські оборонці витримали битву за Бахмут, отже і битва за Куп’янськ буде їм під силу.
«Росіяни як завжди попали в свою пастку. Вони створили паралельну реальність, в якій український наступ провалився, а російська армія успішно проводить наступальні операції на Куп’янському напрямку і вже скоро буде брати Харків», – заявив на брифінгу Групи аналізу гібридних впливів Українського кризового медіа-центру Самусь.
На його переконання, пастка починає грати проти них, адже в реальності відбуваються протилежні речі. Українські сили все і більше переходять до реалізації рішучих операцій, рухаються по землі і звільняють нові території.
«Український контрнаступ продовжується. У червні – липні українці проводили формуючі операції, і тепер вже кожного дня бачимо розвиток подій на Токмакському напрямку або під Бахмутом. В цих умовах росіянам, які активно проводили пропагандистську кампанію, тепер треба якимось чином пояснювати, чому на Куп’янському напрямку немає жодних нових здобутків, а українська армія продовжує наступати. Думаю, вони взагалі припинять коментувати цю тему», – припустив Михайло Самусь.
Впринципі, усе за сценарієм, який російська пропаганда використовувала після того, як опинилася фактично у пастці у Бахмуті.