Відомий радянський та російський режисер, лауреат Державної премії РФ Юрій Андрійович Шиллер помер сьогодні на 77-му році життя.

Некролог з'явився на сайті Спілки кінематографістів Російської Федерації. Без вказівки причин смерті режисера.

Юрій Шиллер зняв понад шістдесят документальних і ігрових фільмів. Серед яких "Паливода", "Привіт з Сибіру", "Вечірній звон", "Іскра Божа". Неодноразовий призер російських та міжнародних кінофестивалів.

У 2010 році Шиллер зняв повнометражний художній фільм "Горобець", що став єдиною російською картиною, висунутої на XXXI Московський міжнародний кінофестиваль.

Фільми Юрія Шиллера зберігаються в архіві Держтелерадіо на Шаболовці, архіві Держфільмофонду, в бібліотеці Конгресу США. У Новосибірську йому присвоєно звання "Людина двадцятого століття".

Про місце і дату прощання з режисером буде оголошено пізніше.

«Вони (фільми Шиллера) є класикою вітчизняного і світового документального кіно, увійшли в історію», – відзначили в організації.

Юрій Шиллер – заслужений діяч мистецтв Росії і лауреат Державної премії Росії. Він неодноразово ставав володарем російських і міжнародних кінофестивалів. На його рахунку більше 60 документальних і ігрових фільмів, підкреслили в Союзі кінематографістів.