В Україні скоротили нормативи соціального споживання енергоресурсів на опалення. Також урізали і максимальну площу, на яку надають субсидію на управляння будинком. Сім'ї, які живуть в квартирах, що не вписалися в нову норму, і не навчилися економити, вже в наступному сезоні заплатять за тепло майже в два рази більше, передає Корупція.Інфо

Як підрахував OBOZREVATEL.UA , сім'я з трьох осіб, яка опалювала житло рівно за нормативом, за новими правилами, якщо не скоротить споживання, повинна буде заплатити за опалення на 200 грн більше.

Так, в минулому субсидій покривала комуналку (управління баготоповерхівкою) на 13,65 кв.м житла на одну людину і додатково 35,22 кв.м на сім'ю. Для прикладу, сім'я з трьох осіб мала право з субсидією оплачувати комуналку на квартиру площею 62,5 кв. м. Після нововведеня будуть діяти нові норми – 21 квадрат на людину + 10,5 квадратів на сім'ю. Така ж сім'я зможе з субсидією сплачувати за 52,5 кв.м.

Скоротилися нормативи і на енергоресурси. Тепер субсідіанти можуть витрачати на опалення не більше 4,5 кубів газу на опалення квадратного метра (було 5) і не більше 30 кВт * год електроенергії (було 51).

Для прикладу розрахуємо, на яку суму надавалася субсидія в минулому опалювальному сезоні і що зміниться. Припустимо, що обов'язковий платіж для сім'ї становить 500 грн, решту суми в межах нормативів компенсує субсидія. Так, в минулому році опалення квартири або будинку площею 62,5 кв. м газом в межах нормативу для такої сім'ї обходилося в 2156 грн. 

Популярне:"Прийде новий президент – реформатор, який буде…": Пророцтво Афонських старців про Україну. Дещо вже збулося!

Субсидія компенсувала 1656 грн. У наступному опалювальному сезоні сім'я повинна буде витратити газу на суму не більше 1630 грн. І якщо не почати економити і витрачати по "старому" нормативу, заплатити доведеться не 500, а понад 700 грн.