Лідери Європейського Союзу на саміті в Брюсселі схвалили рекомендацію Європейської комісії про відкриття переговорів про вступ із Україною та Молдовою.
«Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ до ЄС з Україною та Молдовою», – написав голова Європейської ради Шарль Мішель у Twitter (X). До речі, Орбан покинув зал, коли лідери ЄС проголосували за початок переговорів щодо членства України в ЄС. Ха-ха, теж мені, обіженка.
Рішення лідерів ЄС означає, що Європейська комісія без подальшого відтермінування починає готувати технічні аспекти переговорів з Україною про членство (так звану переговорну рамку).
Її можуть затвердити на наступному саміті ЄС навесні 2024 року, якщо буде визнано, що Україна виконала всі попередні критерії Єврокомісії.
Як влучно підкреслили в ОП, це історичне рішення. Тепер ми маємо повністю перейти на євронорми (5-15 років, залежить лише від нас самих) і потім станемо членам ЄС.
Колосальна робота Президента Володимира Зеленського з нашими партнерами, для досягнення цього результату.
До речі, він вже відреагував. Очільник держави заявив, що це перемога України. Перемога всієї Європи. Перемога, яка мотивує, надихає та зміцнює.
Інтенсивні переговори, на які в нього постійно є енергія та аргументи.
Раніше голова Європейського парламенту Роберта Мецола заявила на саміті ЄС, що Україна і Молдова виконали необхідні критерії для початку переговорів про вступ до Євросоюзу.
«За останні півтора року Україна швидко просунулася в досягненні всіх своїх цілей, ухваливши необхідне законодавство і реформи, навіть у найважчих умовах. Те ж саме справедливо і для Молдови. Настав час виконати нашу обіцянку, щоб продемонструвати єдність і солідарність. Проявити сміливість і рішучість, щоб показати, що це може бути безпрограшною ситуацією для всіх. Відкриття переговорів про вступ до ЄС з Україною та Молдовою є наступним кроком», — сказала голова ЄП у четвер у Брюсселі в традиційній промові перед європейськими лідерами.
Наголосивши, що «декому за цим столом нелегко» прийняти таке рішення, вона запевнила, що воно «не спричинене політичною доцільністю».
«Це рішення ґрунтується на заслугах, на повазі до наших критеріїв, на тому, що в кожної нації свій шлях до об’єктивних цілей, які ми перед нею ставимо. Глобальна геополітична ситуація означає, що за бездіяльність доведеться платити», — продовжила Мецола, зазначивши, що ЄС не має «закривати вікно можливостей».
За її словами, Євросоюз перебуває «на порозі чергового історичного моменту».
Говорячи про підготовку цих країн-кандидатів до вступу в ЄС, вона пообіцяла, що Європарламент готовий зробити свій внесок у цю роботу.