В Україні можуть завести ще одну справу за «кнопкодавство», передає Корупція.Інфо

Популярне: Нацгвардія і військова техніка: у центрі Києва масштабний мітинг

Головне слідче управління СБУ можуть зобов'язали відкрити кримінальну справу стосовно голови Верховної Ради Андрія Парубія за двома статтями Кримінального кодексу – зловживання службовим становищем та держзрада (ст. 364 і ст. 111 КК, відповідно).

Про це повідомив старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.

Він вважає незаконним голосування в парламенті 3 жовтня 2017 року без відповідного кворуму по декількох законопроектах: про зміни в Господарсько-процесуальний кодекс, Цивільно-процесуальний кодекс, Кодекс адміністративного судочинства та інших законів. Тому ініціював відкриття справ.

«Необхідного за законодавством кворуму не було, і ми знову стали свідками так званого «кнопкодавства» – депутати голосували за себе та інших своїх колег. В їх відсутність їх картками. Тому я звернувся з відповідною скаргою до СБУ для відкриття справи і проведення відповідного розслідування. А після того, як вона була проігнорована Службою безпеки, був змушений подати відповідну заяву до Шевченківського районного суду. І ось недавно стало відомо, що той задовольнив наше прохання і зобов'язав СБУ порушити кримінальну справу, внісши його до єдиного реєстру досудових розслідувань», – розповів Кравець.

Він уточнив, що за статтею про зловживання службовим становищем Андрію Парубію, у разі визнання провини, загрожує тюремне ув'язнення від 5 до 8 років, за державну зраду – взагалі від 10 до 15 років.

Нагадаємо, що в серпні 2017 року за «кнопкодавство» було заведено справу стосовно 10 народних депутатів, які також провели незаконне голосування картками своїх колег.

«Як в тому, так і в цьому випадку, при визнанні вини відповідальних осіб, проголосовані закони будуть оскаржені – визнані нелегітимними. І повинні будуть знову виноситися для прийняття в зал Верховної Ради. Оскільки були прийняті з порушенням чинного законодавства», – підсумував Кравець.