58_main

Суддя окупаційного Кримського гарнізонного військового суду Різван Зубаиров засудив російського молодшого сержанта Євгена Зайцева до двох років загального режиму за вбивство майора Збройних сил України Станіслава Карачевского. Про це повідомив в твіттері адвокат Марк Фейгін. Зайцев був визнаний винним за частиною 1 статті 105 КК (вбивство), що передбачає від 6 до 15 років колонії.

Як наголошується на сайті суду, вирок був винесений ще 13 березня. Проте ЗМІ про нього до появи поста Фейгіна не повідомляли.

Карачевський, який служив у 10-й Сакської морської авіаційної бригади та після російської анексії Криму готувався до виїзду на континентальну України, був убитий в ніч на 7 квітня 2014 року в гуртожитку для військових у селищі Новофедорівка Сакського району в результаті сварки між збройними російськими військовими і беззбройними українськими. Зайцев вбив майора двома пострілами в упор. Інший український офіцер, капітан Артем Єрмоленко, був по-звірячому побитий.

Пізніше Міноборони України повідомило деталі інциденту. 6 квітня Карачевський допомагав збирати речі Єрмоленко, готуючись до виїзду з Криму. Після цього вони поверталися з ще одним товаришем додому. На КПП частини українські військові вступили в розмову з озброєними російськими, несучими там службу.

"Після цих переговорів росіяни викликали групу посилення, – наголошувалося в повідомленні Міноборони. – Українські офіцери намагалися знайти притулок у гуртожитку. У процесі переслідування на всіх п'яти поверхах росіяни підірвали світлошумові гранати. Капітан Єрмоленко зумів сховатися в кімнаті. У цей час убивця, російський молодший сержант, застрелив з автомата майора Карачевского: одна куля – в тулуб, інша – в голову ".

У Карачевского залишилися двоє дітей: 5-річний син і 4-річна дочка.

З посиланням на Кримську польову місію з прав людини, суд над Зайцевим почався в лютому. При цьому молодший сержант весь час слідства і суду залишався на волі і ніс службу в тому ж режимі, що і до вбивства Карачевского.

"Свідки розгляду справи зазначають, що він під час суду не охороняється конвоєм, на ньому не буває наручників", – зазначали правозахисники.