ГПУ

Апеляційний суд Києва взяв під варту колишнього директора Аграрного фонду Олександра Маренця за підозрою в розтраті 521 млн гривень.

Про це повідомляє Перша інстанція з посиланням на Єдиний реєстр судових рішень, передає Корупція Інфо

З клопотанням про арешт колишнього топ-чиновника до суду звернулася Генеральна прокуратура. Як випливає з судового документа, Головне слідче управління ГПУ веде досудове розслідування за ознаками правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України (розтрата в особливо великих розмірах та службове підроблення).

Органом попереднього розслідування встановлено, що підозрюваний, колишній голова Аграрного фонду України, перебуваючи на цій посаді, заволодів грошима фонду, призначеними для покупки цукру-піску, виготовленого з бурякового врожаю 2010 року в сумі 521 385 000 гривень. Товар мали поставити компаніїї "Альбента" і "Оіл Рівер", проте не виконали умов договору.Відзначається, що ім'я колишнього чиновника в судових документах не вказано. При цьому сказано, що він є уродженцем Донецька, а злочин було скоєно в 2010-2011 рр.

Як відомо, посада директора Аграрного Фонду з травня 2010 року по квітень 2011 року обіймав уродженець Донецька Олександр Маренець.

У своєму зверненні до Апеляційному суду Києва представники Генеральної прокуратури оскаржили рішення першої інстанції – Печерського суду Києва – від 7 жовтня. Тоді слідчий суддя відмовився брати під варту екс-чиновника, обмежившись запобіжним заходом у вигляді домашнього арешту. Колегія суддів апеляції скасувала його рішення, визнавши існування мотиву для підозрюваного сховатися від слідства. На цій підставі апеляційна скарга була задоволена, домашній арешт замінили триманням під вартою. У той же час Маренціо визначений заставу в розмірі 365,4 тис. гривень.