У Польщі в окружній прокуратурі Замостя підтвердили затримання на кордоні трьох українців, серед яких була колишня дружина глави Нацполіції Сергія Князєва Вікторія.

Затримання відбулося на пункті пропуску “Гребенне – Рава-Руська”, повідомив “Польському радіо” представник прокуратури Артур Шикула.

“Затримано четверо осіб у зв’язку з підозрою на вчинення злочину щодо відмивання брудних коштів. Слідство у цій справі веде окружна прокуратура у Замості”, – йдеться в повідомленні.

Шикула повідомив, що 21 вересня прикордонники затримали трьох громадян України і одного громадянина Хорватії.

При цьому, враховуючи інтереси слідства, польська прокуратура не розголошує прізвищ затриманих і не надає додаткових подробиць у цій справі.

Як відомо, польські митники затримали колишню дружину глави Національної поліції України Сергія Князєва Вікторію, ще двох українців і одного громадянина Хорватії. Причина – недекларування 650 тисяч євро.

Першим про затримання групи осіб на своїй сторінці в Facebook написав блогер Павло Верещагін.

“Вони їхали з України в Польщу на “Мерседес” з номерами КА0007ВХ. Причина затримання – недекларування 650 тисяч євро”, – написав Верещагін.

Він зазначив, що за отриманою інформацією з української сторони, перетин кордону (коридор) забезпечували представники Прикордонної служби України.

За інформацією джерела OBOZREVATEL, на Вікторію Князєву оформлено більшість їх спільного майна. При цьому розлучення могло бути фіктивним – щоб не декларувати статки, автопарк, квартири і будинки.

Сам глава Нацполіції дзвінки журналістів проігнорував, однак увечері 23 вересня Князєв все ж відреагував на скандал навколо колишньої дружини і заявив, що “став об’єктом інформаційної атаки”, а також розповів свою версію інциденту.

Приблизно в цей же час журналіст Євген Плінський написав в Facebook, що Вікторія Князєва в поточному році 6 разів вивозила великі суми грошей в країни ЄС.

“Навесні прокуратура Польщі вже брала цю компашку на кордоні, вилучивши 500 тисяч євро і 50 тисяч доларів. Але тоді Князєву вдалося утримати інформацію і забезпечити її невихід в ЗМІ”, – заявив він.

У той же час з’явився інсайд про те, що глава МВС Арсен Аваков нібито ще тиждень тому звільнив Князєва – до того, як стало відомо про скандал з його колишньою дружиною.

При цьому у соцмережі Facebook вдалося знайти Вікторію Князеву. На її сторінці немає загальних фотографій із главою Нацполіції, але у друзях вказаний їхній спільний син – Микола Князєв і його дружина. До того ж у друзях вказані багато посадових осіб Нацполіції.