Президент України Петро Порошенко обіцяв "своїй банді" саботувати антикорупційний суд, зазначив лідер "Руху нових сил" Михайло Саакашвілі, передає Корупція.Інфо
Влада США вимагає від президента України Петра Порошенка, щоб Верховна Рада ухвалила 7 червня закон про антикорупційний суд. Про це повідомив у Facebook депортований з України лідер "Руху нових сил" Михайло Саакашвілі.
"Американці висунули Порошенку ультиматум: або завтра він не стримає обіцянку, дану своїй банді, і перестане саботувати антикорупційний суд, або скоро його буде судити американський. Треба ж було бути таким недалекоглядним і загнати себе в такий глухий кут", – написав він.
Політик припустив, що "завтра барига з великою ймовірністю закусить вудила і проведе цей закон".
"І другий мій абсолютно точний прогноз: його, [нардепа від Блоку Петра Порошенка Ігоря] Кононенка, [генерального прокурора України Юрія] Луценка, [міністра внутрішніх справ України Арсена] Авакова і компанію буде судити саме новий антикорупційний суд, підібраний із допомогою іноземців. До речі, у Гватемалі зовсім недавно таке сталося", – зазначив Саакашвілі.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". 11 січня 2018 року глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку базових реформ.
В АП заперечили, що вважають законопроект таким, що відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії.
1 березня 2018 року парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні повинні створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.
21 травня спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що вдалося узгодити 13 із 14 поправок, запропонованих Венеціанською комісією до законопроекту про антикорупційний суд до другого читання. Неузгодженою залишається позиція про повноваження Громадської ради міжнародних експертів – право вето під час призначення суддів.
Популярне: "Червоні списки" МОЗ: Що буде з українцями, які ще не уклали договір з лікарем
23 травня депутати почали розглядати законопроект у другому читанні. Спікер Андрій Парубій прогнозував, що депутати зможуть вийти на фінальне голосування 7 червня.
Створення антикорупційного суду є умовою одержання Україною чергового траншу МВФ.