Про те, що 82-річна бабуся, за якою доглядали дочка з внучкою, давно прикута до ліжка, в райцентрі Гадяч на Полтавщині знали всі, хто проживав з ними на одній вулиці. У понеділок, 1 червня, найближчі сусіди помітили, що у тих в городі біля приватного будинку з’явилася яма, схожа на могилу, а через короткий час господарі закидали її землею. У сусідів виникли підозри, і вони подзвонили в поліцію.

– Слідчо-оперативна група при виїзді на місце встановила, що в той день жінка похилого віку померла, – розповів «ФАКТАМ» начальник відділу комунікації Головного управління Нацполіціі в Полтавській області Юрій Сулаєв. – Труп 61-річна дочка і 36-річна внучка завернули в килимок і опустили у викопану на городі яму.Пояснили правоохоронцям це тим, що у них немає коштів на похорон. Слідчі змушені були відкопати покійницю і передати її в бюро судмедекспертизи, щоб встановити причину смерті. Смерть виявилася природною. Тіло для поховання було віддано органам місцевої влади, які передали його землі на кладовищі за бюджетні кошти.

За словами людей, які знають родину, яка повела себе неадекватно в стресовій ситуації, вони помічали деякі дивності в поведінці дочки і внучки небіжчиці, однак назвати їх бідними не можна: сім’я живе в добротному будинку, в нормальних побутових умовах. Тепер вони кажуть, що не знали, мовляв, про те, у кого просити допомоги в організації похорону. Але ж вони могли б офіційно відмовитися ховати померлу. У цьому випадку відповідно до закону, матеріальні витрати на поховання бере на себе держава.

Поліція направила документи за даним фактом до органів місцевого самоврядування для реагування. Швидше за все, жінкам буде зроблено зауваження – криміналу в цій справі немає.