У Дніпрі апеляційний суд звільнив від кримінальної відповідальності винуватицю смертельної ДТП, яке сталася понад 10 років тому і забрала життя молодої фігуристки Радміли Тягієвої.

Відповідне рішення винесли в середу, 22 квітня, пише “Судовий репортер” з посиланням на активіста Всеволода Новохатько.

Так, 21 лютого 2020 Жовтневий райсуд Дніпра засудив жінку до 6 років позбавлення волі, хоча ще в жовтні 2019 закінчився 10-річний термін давності притягнення до кримінальної відповідальності у цій справі. Суд першої інстанції не звільнив обвинувачену від відповідальності, мотивуючи це тим, що в ході розгляду вона не висловила такого бажання і не подала клопотання.

Вирок оскаржили як захист, так і обвинувачення. Зокрема, прокурор, не заперечуючи доведеність вини, вважав, що суд неправильно застосував закон про кримінальну відповідальність.

Як все було

У 2009 році в селі Військове 22-річна Катерина Прокопець в стані алкогольного сп’яніння спровокувала ДТП. Дівчина нібито намагалася об’їхати пішохода, її машина з’їхала в бік і зіткнулася з нерухомим мікроавтобусом, який, в свою чергу, збив молодих людей, що стояли поблизу. 21-річна фігуристка Радміла Тягієва загинула на місці, ще один хлопець отримав тяжкі тілесні ушкодження.

Слідство тривало 7 років, справу закривали і поновлювали. Судовий процес почався лише в 2016 році.

У суді Прокопець провину не визнавала і заперечувала, що була в стані алкогольного сп’яніння, кажучи, що тільки близько 21 годин випила келих пива. Однак експертиза виявила у нього в крові алкоголь.

Суд вирішив, що смерть Тягієвої і тілесні ушкодження іншого потерпілого є прямим наслідком перевищення швидкості обвинуваченої.

Прокопець рухалася по широкій проїжджої частини по відкритій місцевості і могла вчасно виявити небезпеку чи перешкоду для руху, тому повинна зменшити швидкість аж до повної зупинки автомобіля або безпечно об’їхати перешкоду.

Апеляційний суд вирішив інакше.