Після надання томосу українській православній церкві Кремль хоче вкинути меседж про нібито захоплення церков на Західній Україні із закликом "врятувати хоча б південний схід", уважає нардеп від "Народного фронту", координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.

"Останнє масове вкидання російської пропаганди – про те, що в Україні "націоналісти проводять акції" біля храмів так званої УПЦ МП із намірами їх захоплення. І проросійські ЗМІ в Україні… вже не перший день розкручують тему, як вони висловлюються, "рейдерського захоплення" храмів", – написав він.

Нардеп зазначив, що ця теза Кремля була очікуваною, однак зараз проявився один нюанс, який дає розуміння суті інформаційної спецоперації.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"За новим методичками з Москви, наголос роблять на "рейдерському захопленні" церков на Західній Україні. Сценарій очевидний: створити громадський резонанс із подальшим вкиданням меседжу: "дивіться, що київська хунта коїть на Західній Україні, нам треба врятувати хоча б південний схід", – підкреслив Тимчук.

Він додав, що подібне відбувалося у 2014 році, коли президент РФ Володимир Путін нібито для захисту російськомовного населення окупував Крим, а потім влаштував війну на Донбасі.

"Захист православних" Кремль анонсував у 2018-му, відразу, коли зрозумів, що не зможе запобігти наданню автокефалії Україні. Але, на відміну від 2014-го, зараз путінська кліка навряд чи зможе скористатися моментом", – підсумував нардеп. 

Нагадаємо, 2 січня видання "Вести" написало, що в Адміністрації Президента нібито доручили керівництву Києво-Печерського та Кременецько-Почаївського історико-культурних заповідників підготувати позови про припинення оренди об'єктів на їх території громадами УПЦ МП.

Видання посилалося на джерело, близьке до радника президента України Ростислава Павленка.

Пізніше цю інформацію оприлюднив офіційний сайт УПЦ МП і озвучив глава парламентської фракції Опозиційного блоку Вадим Новинський, який підтримує Московський патріархат.

Павленко назвав цю інформацію фейком і порадив церковним структурам УПЦ МП перевіряти інформацію.