Пілоти збитого ракетою в Ірані літака МАУ виходили на зв’язок з диспетчером перед катастрофою.

Про це повідомило інформоване джерело в урядовій комісії з розслідування цієї трагедії. За його словами, екіпаж весь час виконував вказівки вежі.

“Той поворот, який здійснював пілот, всі маневри були визначені вежею. Така траєкторія руху майже всіх бортів, що вилітають з цього аеропорту. Пілот повністю виконував команду диспетчера”, – сказав він.

Пізніше віце-президент авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” Ігор Сосновський підтвердив, що пілоти лайнера МАУ перед катастрофою виходили на зв’язок з авіадиспетчером.

За його словами, до ракетної атаки екіпаж чітко виконував всі вказівки диспетчерської вежі, що спростовує початкову брехня Ірану про те, що льотчики нібито не виходили на зв’язок.

Раніше глава іранської організації цивільної авіації Алі Абедзаде стверджував, що пілот літака МАУ, який розбився 8 січня під Тегераном, з самого початку польоту не міг зв’язатися з вежею і диспетчером, про що свідчать дані перевірки “чорного ящика” екіпажу.

“Я не знаю причину затримки і проблему технічну несправність; причина аварії незрозуміла і не може бути оголошена до моменту аналізу інформації з” чорного ящика “літака”, – сказав він.

“Відразу після зльоту літака з ВПП аеропорту імені Хомейні бездротовий зв’язок між лайнером і командно-диспетчерським пунктом обірвався”, – підтвердила тоді представниця організації цивільної авіації Ірану Реза Джафарзаде.