Інкримінують нападнику тепер замах на вбивство, й заґратували на час розслідування – проте, ймовірніше, що він є неосудним.

Усе сталося у відділені психлікарні. Раптово один з пацієнтів заблокував приміщення, почав трощити вікна і погрожувати іншим хворим фізичною розправою.

Популярне: “Батьки в цей час…”: стали відомі шокуючі подробиці про смерть дівчинки, яка випала з 16 поверху

У приміщенні перебували 76 пацієнтів. Кілька десятків із них нападник взяв у заручники і забарикадувався. Вмовляння лікарів відчинити двері були марними. На підмогу викликали патрульних. Копи вирішили штурмом визволити пацієнтів. Озброїлися стільцями та столами.

“Забігши в середину було дуже багато побитого скла. Він кидав у нас арматурами, склом, по голові пару ударів. Ми дуже не звертали увагу, ми думали про людей”, – говорить інспектор патрульної поліції Львова Андрій Дзвоник.

“Підбігли до нього, було застосовано сльозоточивий газ. Оскільки він здійснював напад на поліцейського зі склом у руках. Після чого він взяв крісло і почав кріслом наносити нам удари”, – розповів командир 2 батальйону патрульної поліції Львова Роман Бліхарський.

Травм зазнали п’ятеро поліцейських. Нападник встиг поранити і десятьох пацієнтів. Шістьох ушпиталили. Двоє з них у тяжкому стані.

“В одного було проникаюче поранення органів черевної порожнини, а в іншого пошкодженні судини шиї із великою кровотечою. На сьогодні стан стабільний вони важкі, але стабільні загрозим для життя немає”, – повідомив черговий лікар міської лікарні Василь Савчин.

Напад скоїв 30-річний львів'янин Дмитро. Останні чотири роки його примусово лікували за вбивство власного батька, якому завдав 72 ножових поранення. За місяць до п'ятничного інциденту його відпустили з психіатричної лікарні додому. Проте, за клопотанням родичів, зранку цього дня знову забрали до лікарні.

“Буде проводитися перевірка ще відносно дій працівників самої лікарні, оскільки він був раніше їхнім пацієнтом і вони знали про його реальну загрозу, яку він може створювати для оточуючих і що він був поміщений у відділ лікуючого закладу, де нема підсиленої охорони”, – зазначив в. о. керівника Франківського відділу поліції ГУ НП у Львівській області Андрій Коцур.

Службове розслідування проведе і департамент охорони здоров'я. З'ясовуватимуть, чому небезпечну особу не помістили під охорону до окремої палати. Тим часом, керівник психіатричної лікарні, в якій сталася різанина, від коментарів відмовився.

“Сьогодні ви ні з ким не поспілкуєтеся. Я з 1 серпня у відпустці, є виконувач обов’язків головного лікаря, вона буде з понеділка з 9 ранку. Всі служби, які повинні щось робити на той момент робиться”, – сказав головний лікар Олександр Губар.

Під час досудового розслідування нападник перебуватиме під охороною у цьому ж закладі. Йому інкримінують замах на вбивство.