Українська влада налаштована докласти максимум зусиль, щоб врегулювати війну на Донбасі дипломатичним шляхом. Зокрема, Володимир Зеленський готовий зробити все, щоб її закінчити.

Прессекретарка президента України Юлія Мендель розповіла, що під час розмови Зеленського з Еммануелем Макроном та Ангелою Меркель важливим питанням було обговорення кластерів. Цей документ передбачає покрокове виконання домовленостей про досягнення миру на Сході України.

За словами Мендель, лідери Франції та Німеччини підтримують прагнення України врегулювати загострення на Донбасі. Як вона зазначила, Європа хоче закінчення війни.

“Війна нікому не потрібна – ні Україні, ні Європі, ні світу. Згадаймо те, що це єдина війна, яка нині триває в Європі. Володимир Зеленський готовий зробити все, щоб її закінчити”, – наголосила Мендель.

Прессекретарка президента також додала, що українська влада має чітке бачення того, як рухатися далі.

Крім того, в Офісі президента Володимира Зеленського сподіваються, що прийдешній Великдень стане хорошим приводом для розблокування обміну полоненими на Донбасі.

Про це заявила прес-секретар президента Юлія Мендель в програмі “Погляд з Банкової” на каналі “Дім”.

Вона нагадала, що процес обміну “всіх на всіх” було розпочато в 2019 році, але зараз він заблокований, а цей пункт – один з важливих пунктів того, як рухатися далі в контексті Нормандського формату.

“Давайте згадаємо, що скоро Великдень. Це хороший привід для того, щоб, можливо, активізувати процес обміну” , – зазначила Мендель.

Крім того, серед важливих пунктів, вирішення яких ще належить досягти, прес-секретар президента назвала такі:

  • виконати досягнуті на зустрічі в грудні 2019 року домовленості про припинення вогню;
  • відкрити рух через КПВВ на непідконтрольною території.