Через закон про олігархів попередній президент Петро Порошенко продав корпоративні права на телеканалах “Прямий” і “5 канал” новому медіа-холдингу “Вільні медіа”, який створили медійники цих каналів. Ймовірно вирішив Гетьман продавати, злякавшись закону про олігархів.

Про це йдеться у заяві “5 каналу”

У минулу п’ятницю ми створили новий медіа-холдинг “Вільні медіа”. Власниками холдингу є медійники, журналісти, громадські діячі та опозиційні депутати, які були журналістами…

Медіа-холдинг “Вільні медіа” придбав 100% корпоративних прав у телеканалах “5 канал” та “Прямий”.

Придбання було здійснено за ринковою ціною”, – говориться у заяві.

Суми угоди телеканали не повідомляють, однак відзначається, що “угода передбачає розстрочку з виплати покупної ціни”.

У заяві зазначають, що угода забороняє Порошенку впливати на редакційну політику каналів чи іншим чином здійснювати контроль над “Вільними медіа”.

Також повідомляється, що нові власники “Вільних медіа” найближчим часом укладуть з каналами угоду про невтручання в редакційну політику.

Крім того, телеканали повідомили, що додаткових 10% акцій холдингу відвели під участь трудового колективу медіа, тому трудові колективи стали найбільшим акціонером.

“Народні депутати (Володимир Ар’єв, Ірина Геращенко, Вікторія Сюмар, Ірин Фріз – ред.) відразу ж передали свої акції в управління телеканалам, тобто знову таки – їх трудовим колективам.

Таким чином, вони повністю дотрималися вимог законодавства щодо усунення конфлікту інтересів та забезпечили, що політики не зможуть чинити жодного тиску на менеджмент каналів чи їх редакційну раду”.

Сьогодні стало відомо, що проти президента України відкрили справжній олігархічний фронт.

Так конфлікт президента України Володимира Зеленського з найбагатшою людиною країни Рінатом Ахметовим переріс у відкриту війну.

Володимир Фесенко називає ситуацію принципово новою. Він говорить про появу широкої коаліції проти Володимира Зеленського, до якої наразі входять Рінат Ахметов, Петро Порошенко та Віктор Медведчук. І якщо двоє останніх і раніше конфліктували з президентом, то протистояння з Ахметовим — це новий поворот.

«З’явився новий гравець, який впливає на інформаційний простір. У Ахметова цілий інкубатор політиків — від Яценюка та Гройсмана (екс-прем’єри Арсеній Яценюк та Володимир Гройсман.) до Разумкова та Мураєва», — каже Володимир Фесенко.

«Закон про олігархів» очевидно був негативно сприйнятий Рінатом Ахметовим, зазначає пан Фесенко, а «пряма підтримка Ахметовим Разумкова викликала негатив президента».

Отже, Володимир Зеленський опинився в становищі, коли проти нього єдиним фронтом виступили політики, які разом з ним входять до п’ятірки найрейтинговіших у країні. Хоча Петро Порошенко, Дмитро Разумков та Юлія Тимошенко ні про яке поєднання зусиль один з одним не оголошували, діють вони явно узгоджено. Атака збіглася із підписанням «закону про олігархів».

«Підписав антиолігархічний закон, який докорінно змінює відносини між великим бізнесом та політиками. Тепер усі економічні гравці будуть рівними перед законом і не зможуть купувати для себе політичні привілеї. Зламати закон не дамо! – Написав тоді Володимир Зеленський у своєму Twitter.

За словами голови київського Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимира Фесенка, закон не сподобався Ахметову та став тригером конфлікту.

«Навіть з’явилася інформація, що закон спричинив персональну сварку між Ахметовим та Зеленським», — зазначив пан Фесенко у розмові з газетою «Коммерсантъ».

Бізнесмени Віктор Пінчук та Ігор Коломойський, зазначимо, разом із Петром Порошенком та Рінатом Ахметовим входять до десятки найбагатших українців, яку останній очолює.