Як розповів військовий експерт Петро Черник в ефірі 24 Каналу, Бахмут – це вагнерівці, а Вугледар – це армія, тобто Шойгу та Герасимов.

Однак все це не має значення, адже ні для кого не секрет, що окупанти не мають у достатній кількості засобів, щоб здійснювати повноцінні класичні воєнні наступальні операції на 2 напрямках – Бахмут та Вугледар. Проте тут ще дуже важливо, хто, де, ким і як командує.

Експерт зазначив, що є також дуже серйозні політичні нюанси їх внутрішнього дискурсу та політичної кухні. Десь Шойгу навіть працює на те, щоб кінцево перетворити чи привести до нуля свого головного опонента у боротьбі між “вежами” Кремля.

Петро Черник розповів, що Бахмут – стратегічний був є й буде залишатися. Це мережа доріг на Лисичанськ та Сєвєродонецьк. Крім того, це стратегічна точка у частині потенційного відбивання залізничного вузла Дебальцевого. Треба його тримати до максимально тої точки, яка буде логічною, корисною та доцільною.

Я на 100% довіряю нашому генеральному штабу. Упевнений, що всі потенційні сценарії прораховані. Якщо дійде такий момент, що оперативний відступ буде виправданий – не треба цього боятися. Битви можуть бути програні,
– пояснив Черник.

“Американці у 1941 році програли скажену битву під час Перл-Гарбору. Японці тішилися, що “ще пів кроку й США впаде, ми будемо переможцями”. Не так склалося й таких прикладів можу привести безліч”, – пригадав Черник.

Він акцентував, що важливо виграти війну й ми її виграємо. Так не буває, що усі битви без винятку виграшні. Історія рясніє, коли противник, який програє, має успішні битви.

Російські окупанти не залишають спроб захопити Бахмут у Донецькій області, біля міста йдуть важкі бої. Ворог давить на позиції ЗСУ, але наші захисники дають гідну відсіч загарбникам.

Про це в ефірі 24 Каналу розповів полковник СБУ, народний депутат, секретар оборонного комітету Верховної Ради Роман Костенко. За його словами, Україна очікує поставок озброєння від країн Заходу. Росіяни хочуть захопити Бахмут до того, як ми отримаємо сучасну техніку.

“Вони (росіяни – 24 Канал) знають, що ми чекаємо великі поставки техніки. Коли вона до нас дійде, то у них вже не буде змоги продавлювати на тих чи інших рубежах. Тому зараз вони намагаються зробити якомога більше, щоб посунути нас. Зокрема, зайняти місто Бахмут”, – зауважив він.

Костенко зазначив, що ситуація у Бахмуті дуже складна. Росія намагається оточити місто та сподівається, що якщо просунеться на півночі чи півдні, то ЗСУ покинуть місто. Але рішення про вихід українських воїнів не було.

Вони (росіяни – 24 Канал) перекрили одну трасу на Слав’янськ. Але зараз ще залишаються дороги, які є польовими. Там дозволяє місцевість і наші тримаються. Йдуть дуже жорсткі бої. Наші захисники наносять дуже серйозні втрати противнику,– підкреслив народний депутат.

Полковник СБУ відзначив, що з приходом весни, коли є багнюка, важче просуватися, прохідність техніки набагато гірша. Українські воїни тримають оборону Бахмута.

“Там дуже складно сидіти в окопах. Питання у тому, чи ми тримаємо трасу для доставки логістики, щоб можна було це робити по асфальту і не застрягати у польових дорогах. Мені говорять побратими, які там, що проблем з логістикою нема. Є проблема тільки у тому, що ворог давить”, – додав Костенко.

В Генштабі підтвердили, що, загарбники продовжують штурмувати Бахмутський напрямок. Нашим захисникам вдалося відбити атаки у районах Оріхово – Василівки, Дубово – Василівки, Григорівки, Богданівки, а також Бахмута.