Жителі низки міст України, що залишилися без теплопостачання, змушені розплачуватися за суперечки на газовому ринку, навіть якщо самі платять повністю і вчасно.

Про це заявив  експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев. За його словами, перебої з теплопостачанням можна було передбачити, оскільки боргова проблема не є новою.

"Прем'єр-міністр і НАК "Нафтогаз" працюють у тому правовому полі, яке для себе створили… Порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих. Тому якщо органи місцевого самоврядування не зможуть вирішити цю проблему, то всі будуть мерзнути", – підкреслив експерт.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Рябцев закликав скасувати положення, які стосуються можливості відключення газу в опалювальний сезон.

"Цю заборгованість треба вирішувати шляхом прийняття відповідних законодавчих змін, які вже давно підготовлені і чекають розгляду. Треба щоб нарешті була створена система захисту споживачів, які змушені зараз, навіть якщо вони все оплачують в повному обсязі і вчасно, розплачуватися за ті суперечки, які йдуть за газовий ринок і ринок теплової генерації", – пояснив він.

Також, за словами експерта, треба розібратися, яким чином були створені борги комунальних підприємств.

"Нещодавно проблема з'явилася у "Київтеплоенерго", від якої вимагали не тільки оплати боргів, що з'явилися в результаті недисциплінованості споживачів, але і якихось штрафів, пені, яка нараховувалась, зокрема, "Нафтогазом України", – зазначив Рябцев.