У 2019 року в Україні зростуть тарифи на інтернет і кабельне телебачення. Вартість мінімального пакета може збільшитися на 20-50 грн.

Експерти ринку не очікують, що ріст цін перевищить 20%. "Протягом останніх 4 років ринок рухався зі швидкістю 12-15%. Навряд чи в 2019 році буде серйозний стрибок: максимум на 20%. Як би гравці не хотіли підвищувати ARPU, висока конкуренція на ринку не дозволить зробити великий ривок", — сказав керівник напряму FTTB "Київстар" Микола Бумажний.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

На думку глави комітету ІнАУ щодо захисту економічної конкуренції Олександра Арутюняна, зростатимуть перш за все тарифи на мінімальні пакети. "Думаю, до середини 2019 року соціальний пакет коштуватиме до 150 грн. Найпопулярніший окупний пакет — 100 Мбіт/с — наблизиться до 200 грн. А вартість дорогих пропозицій може не змінитися: маркетологи бережуть свою преміальну абонентську базу", — зазначив експерт і додав, якщо після президентських виборів гривня подешевшає, тарифи, відповідно, підвищаться.

На думку гендиректора групи компаній "Тріолан" Вадима Сидоренка, тарифи на інтернет у середньому зростуть на 20-30 грн. На стільки ж він очікує підвищення тарифів на ТБ. "Ми вже оголосили, що з 1 січня підвищуємо з 50 до 70 грн", — зауважив він.

Глава правління Асоціації правовласників і постачальників контенту Наталія Клітна вважає, що тарифи на телебачення виростуть на 15-40%: "У великих містах вони досягнуть 70 грн, у невеликих — 50-60 грн".

Експерти пояснюють зростання тарифів на ТФ підвищенням медіагрупами роялті для телепровайдерів — на 1,5-3 грн із абонента.