Бюджет на 2020 рік, який Верховна Рада розгляне у другому читанні, не обіцяє українцям «кінця епохи бідності»

Таку думку спочатку висловила народний депутат від «Слуги народу» і представник уряду у ВР Ірина Верещук, а кількома днями пізніше з її доводами погодився і політичний оглядач Руслан Бізяєв. Щоб переглянути відео, доскролльте сторінку до кінця.

Теми, яка цікавить практично всіх українців, торкнувся ведучий, говорячи про бюджет на наступний рік, судячи з цифр в якому, якесь особливе матеріальне «покращення» людям не світить, хоча саме боротьба з бідністю і була чи не головним гаслом Володимира Зеленського в передвиборній гонці.

«Якщо двічі два чотири, – то це неможливо заперечувати», – зазначив Бізяєв, додавши, що однакова робота двох людей абсолютно не гарантує аналогічний результат.

Зараз, за словами експерта, прийшов Кабінет міністрів, для якого головним завданням було отримати зовнішнє кредитування від МВФ:

«Але як ми розуміємо, з цим великі проблеми. Хлопці не домовилися. В цьому році кредиту не буде, і чи буде він в першому кварталі 2020 року – величезе питання».

У свою чергу прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що переговори з Міжнародним валютним фондом про нову програму співпраці тривають.

«Є велика кількість людей, які, можливо, не хочуть, щоб в України вийшло. І тому я кожен день зустрічаю в ЗМІ якісь маніпулятивні статті та історії про те, що хтось прийняв рішення заморозити програму і так далі. Це не відповідає дійсності. У нас абсолютно нормальний робочий процес з колегами з Міжнародного валютного фонду», – підкреслив він на брифінгу для преси, презентуючи проект бюджету на 2020 рік.

Але повернемося до бюджету. З того, що озвучив Гончарук, відомо, що буде посилена політика видачі субсидій, що залишить за бортом до півмільйона сімей, зниження тарифів не планується, навіть навпаки, пенсії не виростуть. Також уряд планує «відв’язати» більшу частину бюджетних статей від прив’язки до прожиткового мінімуму.