Кабінет міністрів передав 61,55 млн грн, передбачених у 2020 році Міністерству охорони здоров’я за програмою щодо вдосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань, Укравтодору для поліпшення стану доріг загального значення в Львівській області. 

У свою чергу в кабміні заявили, що перерозподіл коштів, передбачених Міністерству охорони здоров’я за програмою щодо вдосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань, дозволить реалізувати незавершений проект в наступному році.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.

“Рішення Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів щодо перерозподілу коштів для проекту “Удосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань в Україні “дозволяє забезпечити його повну реалізацію у наступному році”, — кажуть в уряді.

Вказано, що Кабмін підтримав рішення Комісії щодо перерозподілу коштів з необхідністю передбачення цих коштів для завершення даного проекту у 2021 році.

Для цього Мінекономіки внесло постанову, яка забезпечить виконання цього рішення у наступному році. Рішення про перерозподіл буде погоджено бюджетним комітетом.

“Додатково зазначимо, що рішення Комісії про перерозподіл було прийнято на підставі моніторингу реалізації проекту у 2020 році (сума використаних коштів за 8 місяців поточного року становить 0,4%) і неможливості реалізації цього проекту у 2020 році. Усі рішення щодо перерозподілу коштів приймаються Міжвідомчою комісією з питань державних інвестиційних проектів, яка складається з 8 членів уряду та 17 народних депутатів членів Комітету ВРУ з питань бюджету. Останнє засідання Комісії відбулося 29 вересня 2020 року”, — наголосили в Кабміні.

Народний депутат з фракції “Слуга народу”, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету Олександр Трухін заявив, що інформація про направлення на ремонт доріг 61,5 млн гривень, які нібито були передбачені для програми Міністерства охорони здоров’я по боротьбі з онкозахворюваннями, “викладена маніпулятивно “.

“У 2020 році на реалізацію програми Міністерства охорони здоров’я щодо вдосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань, зокрема будівництво онкоцентру, було передбачено 116 млн гривень. Однак протягом дев’яти місяців ці кошти так і не були використані.

Зокрема, не була розроблена відповідно проектно-кошторисна документація, не проведені тендери і не обрані підрядники, які будуть реалізовувати проект.

Тому у вересні Міжвідомча комісія з питань державних інвестиційних проектів на своєму засіданні відповідно до регламенту і законодавства, вирішила залишити на проект МОЗ 1,3 млн гривень – для проведення першочергових робіт, а решту коштів перерозподілити на більш насущні програми “, – заявив нардеп.